Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Бущині громада декомунізованого села хоче повернути йому радянську назву
18 Жовтня, 09:23

На Бущині громада декомунізованого села хоче повернути йому радянську назву

Чотири роки тому під час декомунізації селу Андріївка, що у Буському районі, повернули історичну назву — Мармузовичі. Але людям таке рішення не до вподоби. Вони опираються декомунізації і хочуть повернути звичну назву. Львівський окружний адмінсуд зобов’язав перейменувати орган
місцевого самоврядування. Але депутати скликають позачергову сесію й вирішуватимуть, чи подавати апеляцію, передає “Захід.нет”.

Наразі сільська рада і школа залишилися Андріїївськими.

«Навіть зараз, коли ми їдемо з дітьми на екскурсію, вже після цього перейменування, дітей питають звідки вони. Кажуть, що з Андріївки! Є десь у душі надія, що залишиться таки Андріївка», — каже вчителька української мови та літератури Андріївського НВК Олеся Семен.

У книзі, що нею керувався Інститут національної пам’яті, зазначено, що село з 1946-го року. До 2016-го називали в честь директора моторно-тракторної станції комуніста Івана Андрєєва. Таку інформацію знайшов доцент ЛНУ ім. Івана Франка.

До 1630-го року Андріївка називалася Мармузовичі. А з 1630 до 1946 – Ферлиївка. Втім мешканці проти такої зміни.

Тож юридично село називається Мармузовичі. Але і вказівники, і органи місцевого самоврядування свідчать про зовсім інше. Допоки збирають документи та звернення до Верховної Ради, аби повернути назву Андріївка, у місцевих починається паперова тяганина

«Люди вирішили, щоби подати: Андріївка — в честь Андрія Первозванного. Ми маємо звернення священиків, вчителя історії, нашого параолімпійця Віктора Дідуха», — каже землеупорядниця Андріївської сільської ради Мирослава Когут.

Якщо обласна рада погодиться на такий аргумент, залишиться провести рішення через Верховну Раду.

Фото: То є Львів.

Схожі новини