На Бущині під керівництвом учасника ООС висадили горіхову алею | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Бущині під керівництвом учасника ООС висадили горіхову алею
26 Березня, 21:02
logo-black

На Бущині під керівництвом учасника ООС висадили горіхову алею

Юлія Швидко

У селі Заводське Буського району з’явилася нова горіхова алея. 80 саджанців висадив учасник ООС та голова районної Спілки політичних в’язнів й репресованих Сергій Бондаренко з мешканцями села.

30 саджанців посадили активісти зі школярами вздовж центральної дороги. Їх подарував селу місцевий житель Володимир Щерба. Ще 40 дерев приніс Сергій Бондаренко, 10 – краєзнавець Іван Нагорний з Буська.

«Це алею висадили в честь пам’яті героїв УПА, які боролися за відновлення української державності. Моя бабця була зв’язковою УПА. Через свою діяльність пережила 10 років концтаборів. Коли я був на війні на Сході, мене часто місцеві називали «бандерівцем». Пишався, що так називають, – розповідає LMN Сергій  Бондаренко. – Два роки тому у селі вирубали тополі. Прикро було, але вирішив не сваритися, а зробити нові надсадження. Торік висадив червоний дуб та декоративні дерева з Львівського ботанічного саду. 40 магнолій, гібіскусів, японських вільх росте у селі. Тоді голова сказав: «Це добре, але ці дерева не приносять плодів. Краще б горіхи». Цього року я зробив горіхову алею».

Сільський голова Олег Коваль теж долучився – дав вказівку розчистити територію обабіч дороги для висаджування саджанців. Дирекція “Буський лісгосп” надала бензиновий бур, яким робили ямки під горіхи.

«Місцевий підприємець Микола Бровко з власної ініціативи виготовив кілки для обгородження молодих деревець. Це ж треба було 240 палок на пилорамі вирізати, а він не полінувався нам допомогти у такій хорошій справі», – додає Сергій Бондаренко.

Чоловік каже, що восени продовжить озеленювати село.

Фото: Буський медіа портал

Відео