Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Бущині після оприскування соняшникового поля загинули бджоли
13 Липня, 17:04
logo-black

На Бущині після оприскування соняшникового поля загинули бджоли

Пасічники Буського району цьогоріч втратили половину своїх бджіл. Вони припускають, що комахи отруїлися пестицидами, які у своїй діяльності використовують місцеві фермери та працівники агрофірм.

«У п’ятницю ще все було добре. У суботу приїхав на свою пасіку у селі Вербляни та побачив на траві бджолиний підмор, – розповідає LMN голова громадської організації «Зелена Бузеччина» Іван Олійник. – Із 22 рамок у вуликах залишив лише 9, решта – викинув. Майже 50 відсотків «льотної» бджоли загинули. Така ж ситуація ще у дев’ятьох пасічників».

У суботу, 11 липня, відповідна комісія із Держпродспоживслужби обстежила 10 пасік, де було 125 бджолосімей. Взяли на дослідження проби на інфекційні та інвазійні хвороби бджіл.

Місцеві ж мешканці поблизу села Сторонибаби помітили сліди від трактора. При пускають, ним здійснювали обприскування соняшникового поля.

«Сьогодні була нарада, на яку зійшлися представники місцевої влади, фермери та потерпіли пасічники. Обговорювали це питання. Скоріш за все, бджоли загинули від пестицидів, якими обробляли поля. Бо ж законом передбачено, що такі роботи слід проводити після дев’ятої вечора, коли вже бджоли не літають, а не о третій дня, як відбулося у нас. Та й пестициди бувають різні. За багато років свого бджолярства не пам’ятаю такого випадку», – додає Іван Олійник.

Пасічники зі заявою звернулися до місцевих правоохоронців, аби вони зайнялися розслідуванням цієї справи.

Фото: Буський медіа портал

Схожі новини