На Бущині покійників запросили на вибори | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Бущині покійників запросили на вибори
22 Березня, 09:18

На Бущині покійників запросили на вибори

Мешканці Буського району обурюються, бо уже вдруге отримують запрошення на померлого члена сім’ї. Звернення з цього приводу до ДВК перед попередніми виборами — безрезультатні. Батько бущанки загинув 1981 року. Проте, і на попередніх виборах сім’я отримувала запрошення на покійного, написав «Буський медіа портал».

«Як тільки ми отримали запрошення на попередні вибори, повідомила членам ДВК, що людини уже давно немає. Там запевнили, що у списку загиблого більше не буде. Однак, цього разу нам знову прийшло запрошення на покійного батька. Чому за стільки років не можна нормально уточнити список, і чому ім’я людини, яка померла 38 років тому, тільки останнім часом з’явилося у виборчих списках — невідомо», — обурюється мешканка Буська.

Аналогічна ситуація з «мертвими душами» у селищі Красне та інших населених пунктах.

У відділі ведення Державного реєстру виборців Буської РДА запевняють, що потрібно звернутись до них один раз і неточність у списках більше не повториться.

«Накопичення первинних даних, які склали основу для подальшого формування Державного реєстру виборців, нам надали із паспортних столів. Вочевидь, звідти перейшли і «мертві душі».  Проте, ми можемо діяти тільки у межах, визначених чинним законодавством. І, щоб унести зміни до списку виборців, ми мусимо мати документи чи копії, які є підставою для внесення змін. Тому ми почали надсилати запити до РАЦСів. І нині постійно отримуємо звідти інформацію, – пояснюють у відділі ведення Державного реєстру виборців Буської РДА.Проте, трапляється, що ми просто фізично не можемо виявити помилки у списку. Наприклад, коли людина померла в іншому місті, і свідоцтво про смерть видано не місцевим РАЦСом. Як тоді можна знати, до якого РАЦСу слід надсилати запит?»

Нині відділ ведення Державного реєстру виборців займається уточненням списків. До 27 березня списки мають передати до дільничних виборчих комісій. Працівники відділу відзначають, що на цих виборах збільшилася кількість звернень громадян.

Фото: ілюстративне

Відео