Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«На день готую сім літрів борщу, три сковорідки котлет»: як живеться «матері-героїні» з Бущини
02 Грудня, 14:31
logo-black

«На день готую сім літрів борщу, три сковорідки котлет»: як живеться «матері-героїні» з Бущини

Вчора, 1 грудня, мешканка села Тур’я Буського району Марія Сіра отримала почесне звання «Мати-героїня». Подружжя Сірих виховує шестеро дітей – трьох синів та стільки ж доньок. Найстаршому синові Мар’янові виповнилося 22 роки, наймолодшим – Каріні та Аліні – по 9 років.

«Найстарший син народився на сам День незалежності. Через два роки у нас з’явилася донька Іванка, тоді син Степан – він якраз став повнолітнім. Коли ж носила четвертого Сергійка, якому зараз 13 років, лікарі казали, що народжу двійню. Було страшно, але ніколи й думки не припускала, що можу щось зробити зі своїми дітьми. Мені їх дав Бог і я їх люблю. Але того разу народила лише одного синочка. Виявилося, що у мене було величезна киста, яку медики сприймали за дитину. Коли ж вп’яте завагітніла, народилися дві дівчинки. Оце, мабуть, був найважчий період у моєму житті. Але нічого, витримала – он дівчатка вже в четвертому класі», – розповідає LMN Марія Сіра.

Поки що усі діти живуть в одній хаті з батьками. Старші допомагають виховувати менших.

«Важко, але мені ще й чоловік допомагає. Він раніше на «Онурі» працював, тепер без постійної роботи залишився, – веде далі жінка. – А що було моїй матері казати? Батько помер, коли мені виповнилося шість років, а в неї – п’ятеро дітей на руках. Але усі виросли. Є проблеми – не без того. Он треба хату перекривати, бо дах тече. Усіх одягни, взуй, нагодуй. На день готую сім літрів борщу, три літри картоплі та три сковорідки котлет».

Жінка зазначає, що їй було приємно отримувати звання «Матері-героїні», але після отримання нічого не змінилося.

«То просто медалька», – посміхається.

fe6cebd3ee897165679048678d3febb2-1

Нагадаємо, що Указом Президента відзначають багатодітних матерів, які виховали п’ятьох і більше дітей до восьмирічного віку та створили їм належні умови для їхнього інтелектуального, фізичного та духовного розвитку.

На Львівщині таке звання цього року отримали 58 багатодітних матерів. Наша область опинилася на третьому місці за кількістю таких жінок. Перше та друге місце зайняли Волинь та Рівненщина.

Фото: Буська РДА

Схожі новини