Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На ділянці атовців знайшли дохлих свиней
05 Червня, 16:07
logo-black

На ділянці атовців знайшли дохлих свиней

Юлія Швидко

Мешканці села Забужжя Кам’янка-Бузького району обурилися, бо на території, виділеній бійцям АТО, знайшли незаконний скотомогильник. У ямах глибиною 4 м було вісім захоронень із свинячих тушок. На вухах дохлих поросят побачили мітки фірми «Еко Міт» зі сусіднього села Батятичі.

«Це цинізм, який переходить усі межі. Цю ділянку депутати на сесії виділили 18 бійцям АТО, які повернулися з війни. Вони тішилися, будували плани. Один казав, що хоче звести будиночок, посадити сад, завести пасіку. Почали оформляти документи на землю, а тут – свинячий цвинтар», – каже LMN депутат Кам’янка-Бузької міської ради Андрій Антонюк.

Про те, що на території села йдуть такі захоронення, дізналися місцеві мешканці, які живуть поряд. Поскаржилися до Андрія Антонюка. Просили з’ясувати, що відбувається, та припинити це.

«Фірма, яка до цього вдавалася, працює біля п’яти років. На паперах має крематорій, на якому утилізовують дохлятину. Насправді ж стихійні захоронення обходяться значно дешевше. Судячи по тому, що ми викопали, вони вже сюди звозили тушки зо два роки, – додає Антонюк. – Працювала ціла схема: вдень приїжджав екскаватор, викопував яму два на два метри довжиною і чотири метри глибиною, верхній шар знімав, забирав пісок і вивозив. А вночі привозили сюди тушки. Зранку вже все було загорнуто. Ми ж за перший разом і не зрозуміли, що там відбувається. Коли землю розгорнули – прояснилося. Тепер усі відхрещуються. Голова ОТГ каже, що не знав про таку діяльність на території свого села. Керівники фірми знизують плечима, показують один на одного. Усю вину спирають на водія. Мовляв, не повіз туди, куди треба було. Мав доставити на утилізацію у Жовкву».

На цьому місці працює екологічна інспекція, Держпродспоживслужба. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про забруднення земель відходами, шкідливими для людей.

«Така діяльність не лише виглядає нахабною, а ще й шкодить здоров’ю місцевих мешканців. Адже скотомогильник розташований на березі річки Буг. Також там є підземне озеро. Усі нечистоти стікатимуть туди. А звідти у людські колодязі, свердловини», – зазначає Андрій Антонюк.

Нові власники землі мають намір відмовлятися від цієї ділянки.

Фото: з відкритих джерел

Схожі новини