На Дрогобиччині рубають ліс у природоохоронній зоні (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Дрогобиччині рубають ліс у природоохоронній зоні (ВІДЕО)
29 Березня, 15:18
logo-black

На Дрогобиччині рубають ліс у природоохоронній зоні (ВІДЕО)

Юлія Швидко

У гірському селі Майдан Дрогобицького району незаконно вирубують ліс. До такого висновку дійшов Андрій Брезецький, депутат Рибницької сільської ради, куди входить Майдан, після побаченого 27 березня.

«Біля третьої години дня на автобусній зупинці встановлював прапор, який злетів. Помітив машину на івано-франківських номерах, завантажену лісом. Зрозумів, що це незаконна вирубка, бо деревина була без обов’язкових чіпів. Перше, через що обурився: їздять тут усякі, дорогу розбивають. Зазняв на камеру і поїхав по справах. Тут дзвінок від заступника лісничого: «Хто ти такий? Для чого ти знімав? Що тобі треба?». Зрозумів, що оця вирубка відбулася з відома керівників Дрогобицького лісгоспу Східницького лісництва. Кажуть, що наш ліс звозять у село Брошнів на Івано-Франківщині. Там його ріжуть на ДСП-плити для кухонних меблів. Від підприємців лісники отримують готівку», – розповідає LMN Андрій Брезецький.

Депутат звернувся до сільської ради, аби дізнатися, чи місцевих чиновників повідомляли про вирубку.

«Таке рішення мали прийняти на сесії сільської ради. Його не було, – додає Андрій Брезецький. – Чесно кажучи, у нас 99 відсотків вирубок проходять незаконно. У Майдані ліс розділений на дві частини. Одна належить «Галсільлісу», друга відноситься до Сколівських Бескидів. В останніх взагалі вирубки заборонені. Але й це нікого не зупиняє. Того ж дня бачив, як й звідти ліс вантажили на фуру. Наступного ранку знову біля Сколівських Бескидів машина стояла».

Фото: Андрій Брезецький.

Відео: надане LMN Андрієм Брезецьким.

Відео