На Дрогобиччині відкрили музей, до якого готувалися більше 20 років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Дрогобиччині відкрили музей, до якого готувалися більше 20 років
27 Лютого, 16:19
logo-black

На Дрогобиччині відкрили музей, до якого готувалися більше 20 років

Юлія Швидко

У вівторок, 25 лютого, у селі Доброгостів Дрогобицького району у кабінеті історії у школі відкрили музей. Виставили давні світлини, артефакти часів кінця ХІХ – І половини ХХ ст., народний одяг, керамічний посуд, стародруки та ще багато різних старовинних знахідок. Ці артефакти місцеві мешканці збирали більше 20 років. Частину приносили до школи, частину зберігали у себе. Тепер вони усі в музей.

«До збору артефактів залучилося дуже багато людей зі села. Зокрема, Василь Ірод – мій учень, який змалку закоханий в історію, приніс не одну старовинну річ, яку придбав за власні кошти. Він колекціонує марки, мав німецьку каску часів Другої світової війни, чашу, з якої під час Першої світової війни причащалися січові стрільці, заряди від патронів. Ці речі зберігав у своєму гаражі, де для них облаштував дуже акуратні полиці, – розповідає LMN вчитель історії Доброгостівської школи Ганна Гундер. – Також у нас є ґудзик від кітеля січового стрільця, підкова від коня, на якому загинув січовий стрілець. До нашого музею також долучився батько11-класниці, який займається розкопками. Він між Туркою та Орявою металошукачем знаходив різні старовинні речі – патрони, на яких було викарбувано 1914-1915 роки, підкови, великі та малі кулі».

У музеї є також свідоцтва про успішність школярів, які навчалися у польських та німецьких школах в 1941-1943 роках.

«Там так цікаво, у свідоцтві могло зі всіх предметів бути відмінні та добрі оцінки, а з німецької – «двійка», тоді й за поведінку була «двійка», – додає Ганна Гундер. – Є багато речей з наших криївок. Зокрема, з однієї забрали стакан із латуні, на якому є відбитки пальців українських борців та залишки їх крові. Маємо перший прапор, який вивісили у селі 24 серпні 1991 року, та перший герб, який повішали вперше у незалежній Україні повісили на ялинку. Наш дяк приніс стародруки».

У Доброгостові загинули 10 січових стрільців, 36 воїнів РА, які воювали з фашизмом, більше 50 бійців УПА. Також нещодавно у селі поховали натовця Михайло Фариму, котрий помер від отриманих ран.

Фото: Трускавецький Вісник

Відео