Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Дрогобиччині заборонили рубки лісу без попередніх громадських слухань
14 Серпня, 14:11
logo-black

На Дрогобиччині заборонили рубки лісу без попередніх громадських слухань

У селі Рибник прийняли рішення заборонити проведення рубок без попередніх громадських слухань. Фотокопію відповідного документа LMN надав місцевий житель. Такі ж рішення уже прийняли Самбірська та Турківська міські ради, у кількох сільських радах на Старосамбірщині: Стрілківській, Ясеницькій, Верхньолужоцькій, Білицькій.

“Є рішення Львівської обласної ради №77 від лютого 2016, в якому чітко зазначено, що всі рубки мають відбуватись виключно після погодження з громадами, проведення громадських слухань та надання їх протоколів до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. На жаль, і держлісгосп, і “Галсільліс” нехтують цим рішенням, хоча останні перебувають у власності ЛОР і мають напряму виконувати її рішення. А пан Дейнека є депутатом обласної ради і сам же голосував за таке рішення. Коли ми пробували розібратись в тому всьому, Дейнека стверджував на всіх брифінгах і круглих столах, що в нього є такі протоколи. Проте мені точно відомо, що немає”, – коментує ситуацію активіст, борець з незаконними вирубками лісів Василь Курій.

Василь каже, що таким чином місцеві громади шукають спосіб врятувати себе від свавілля лісгоспів.

“Сільські ради вкотре просять погоджувати з ними рубки, тому що мова йде про вивіз деревини комунальними дорогами. За ці комунальні дороги відповідальність несе сільська рада, громада. Мова йде й про мости, по яких насправді не можна їхати важкій техніці. Звісно, сільська рада може це все обговорити з лісгоспами, і не буде ніяких проблем. Але останні цього не захочуть, бо дуже часто проводять рубки в незаконній площині, а тому не хочуть зайвий раз привертати до них увагу. На жаль. лісгоспи відмовляються виконувати рішення і обласної, і місцевих рад”, – каже активіст.

photo5377383073198484563-3
Схожі новини