Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Дрогобицькій солеварні більше не проводитимуть екскурсій
23 Грудня, 16:11
logo-black

На Дрогобицькій солеварні більше не проводитимуть екскурсій

Туристично-інформаційний центр Дрогобича отримав листа від керівництва місцевої солеварні. У ньому повідомили, що проводити екскурсії на території підприємства більше не будуть. Це, мовляв, їм нецікаво і неприбутково.

«Три роки керівництво солеварні говорить про її приватизацію. Боїмося, що це може стати першим кроком до закриття солеварні, а в майбутньому і зовсім її ліквідації. Адже розуміємо, що підприємство не є настільки прибутковим, щоби інвестор хотів купити собі його для подальшого виробництва солі. Для міста ж воно – унікальне. Нещодавно частину території солеварні було визнано нововиявленою пам’яткою археології, а тиждень тому ми внесли її у туристичну стратегію області», – каже LMN Ігор Чава, керівник туристично-інформаційного центру.

800px-chreny_vyvaryuvannya_soli1

Мешканці Дрогобича кажуть, є інформація, що насправді прикрити солеварню хочуть, аби прибрати до рук територію, на якій розташоване підприємства. І там в майбутньому звести котеджне містечко.

«Земельна ділянка, де розташована солеварня, у дуже вигідному і зручному місці, але будувати будь-що там просто небезпечно. Під землею на цій території – пустоти. У майбутньому там можуть утворюватися провалля, – додає Чава. – Маємо план дій, як рухатись далі, аби не допустити ліквідації унікального об’єкта – перш за все туристичного, яке може в майбутньому приносити непогані доходи не лише місту та області, а й Україні зокрема».

Нагадаємо, Дрогобицька солеварня – найстаріше діюче підприємство України. Його засновано ще у 14 столітті. До наших днів там досі збереглись унікальні споруди, колодязь, піч, драбина й інше обладнання, за допомогою якого добувають століттями сіль.

 

ФОТО: В.С.Білецький – В.С.Білецький, Суспільне надбання, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=3174620

Схожі новини