На Дрогобиччині продовжують працювати сім парафій московського патріархату | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Дрогобиччині продовжують працювати сім парафій московського патріархату
22 Червня, 18:12

На Дрогобиччині продовжують працювати сім парафій московського патріархату

До початку війни на Дрогобиччині налічувалося 8 парафій Московського патріархату. Потім через повномасштабну російську агресію парафія у Дрогобичі заявила про перехід до Православної Церкви України. Однак решта продовжують функціонувати і їх парафіяни не мають наміру полишати вірування, де моляться за збройні сили росії та підтримують російську навалу, повідомляють у Львівській ОВА.

Сьогодні керівництво Дрогобицької РВА та керівник Дрогобицько-Самбірської єпархії Православної церкви України обговорили питання функціонування церков Московського патріархату на території району.

«Ми всі одноголосно переконані – церкві Московського патріархату НЕ БУТИ! Ми спільно напрацюємо шляхи як це реалізувати. Але основне те, що церкви не існує без парафіян. Якщо люди самі усвідомлять чим займається та що провідує церква московського патріархату і захочуть з неї вийти, то проблема зникне сама собою. Вибір завжди за людиною!» – зазначив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

Територіальні громади вивчили юридичне підґрунтя їх функціонування. Однак, тут не все так просто з юридичної точки зору: на кожній парафії наявні дійсні дозволи на земельну ділянку та самі будівлі. Тож використати практику Дрогобича, де церква не мала права власності на земельну ділянку чи будівлю – не вийде.

Нагадаємо, нещодавно священники УПЦ МП, яких відсторонили від проведення богослужінь у Дрогобичі, а церкву на вимогу парафіян перевели в ПЦУ, винесли з церкви все цінне майно. Звідти забрали образи з іконостасом, церковні атрибути і навіть демонтували хрести та дзвони.

Відео