Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Дрогобиччині відкрили пам’ятник Петру Франкові
14 Жовтня, 19:49

На Дрогобиччині відкрили пам’ятник Петру Франкові

Сьогодні, 14 жовтня,  в Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” на Дрогобиччині урочисто відкрили пам’ятник синові Івана Франка – Петрові Франку. Єдиному з усіх дітей подружжя Франків, народженому саме в Нагуєвичах. Пам’ятник постав з нагоди 130-ліття Петра Франка не тільки через його кровні родинні стосунки з Іваном Франком, а через те, що йдеться про унікальну особистість саму по собі – талановитий  винахідник, педагог, співзасновник Пласту, учасник Національно-визвольних змагань 1914-1920 років, однин із фундаторів української військової авіації. Про це пише “Еспресо.Захід”.

3-69

“З приходом на ці землі радянської вади, Петро Франко постійно перебував під пильним оком НКВС, попри те, що став народним обранцем до Верховної ради УРСР.  Коли почалася війна, його забрали з міста ( начебто для евакуації). 4 липня він ще зателефонував до дружини, а потім зник. І донедавна доля його була невідомою, аж поки не було знайдено письмову вказівку за підписом Хрущова за “націоналістічєскую дєятєльность” Петра Франка розстріляти”, – розповідає Богдан Лазарак, директор заповідника “Нагуєвичі”.

Програма відкриття пам’ятника передбачила святкові урочистості у супроводі Духового оркестру військової частини А 1108 під диригуванням капітана Богдана Ульяновського, урочисте відслонення погруддя за участі поважних людей, зокрема внуків Петра Франка та правнуків Івана Франка, посвячення пам’ятника, святкові промови, а також концерт студентсько-викладацького колективу Дрогобицького музичного коледжу ім. Василя Барвінського.

2-112

“Ми хотіли, щоби пам’ятник Петру Франкові створила молода людина, бо в цьому є особливий символізм. І ми такого знайшли. Погруддя Петра Франка, зважаючи на консультації з франкознавцями, виготовив 27-літній випускник Львівської національної академії мистецтв скульптор Іван Мисакович, для якого така авторська праця у всеукраїнському масштабі також перша. Прагнемо, повернути Петра Франка в свідомість сучасника, бо ця людина цього дуже й дуже вартує”, додав Богдан Лазорак.

Додамо, що це перший в Україні пам’ятник синові Івана Франка, розстріляному за вказівкою Микити Хрущова.

Схожі новини