На Дрогобиччині жінка потрапила в лікарню через укус змії: еколог пояснив, чому плазуни досі активні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Дрогобиччині жінка потрапила в лікарню через укус змії: еколог пояснив, чому плазуни досі активні
24 Жовтня, 16:51
logo-black

На Дрогобиччині жінка потрапила в лікарню через укус змії: еколог пояснив, чому плазуни досі активні

Приблизно тиждень тому на Дрогобиччині, в селі Лішня, гадюка вкусила жінку, яка на власному подвірʼї вішала на мотузку випраний одяг. Як повідомили жителі в соціальній мережі Facebook, жінку внаслідок укусу госпіталізували.

В коментарі LMN Олександр Зіненко, провідний науковий співробітник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна зазначив, що під кінець жовтня жителі Львівщини ще досі можуть зустріти плазунів через піковість сезону та аномальне тепло.

«Гадюки готуються до холодів, сидять поруч зі своїм місцем зимівлі. До нас ще не прийшли морози, тому поки дозволяє температура, декілька днів вони будуть бачитись з людьми, які ходять в ліс по гриби або на відпочинок. Проте зараз вони не становлять велику загрозу, яка буває, наприклад влітку. При температурі 20 та нижче градусів, вони вже не такі активні та агресивні. А ще біля опалого листя їх краще видно й чутно», — зазначив експерт по плазунам Олександр.

За словами еколога, плазунів ще буде видно декілька днів. А потім до весни вони впадають в сплячку.

«Звичайно, якщо взяти гадюку в руки то вона вкусить. На Львівщині варто боятись лише гадюк, інші змії не отруйні. Проте якщо все ж змія вас вкусила, не варто займатись самолікуванням. Раджу прийняти антигістамінні препарати та звернутися до лікаря», — наголосив спеціаліст.

Олена Лещенко

User Image
Олена Лещенко
Відео