На етнофестивалі у Мшанці чекають понад три тисячі гостей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На етнофестивалі у Мшанці чекають понад три тисячі гостей
31 Серпня, 19:27
logo-black

На етнофестивалі у Мшанці чекають понад три тисячі гостей

У неділю, 19 вересня, у селі Мшанець Стрілківської громади на Самбірщині відбудеться етнофестиваль «В гості до Бойків та отця Михайла Зубрицького». Організовує свято парафіяльна громада Мшанця та Львівське крайове товариство «Бойківщина».

«Оскільки свято відбуватиметься напередодні нашого храмового празнику, Різдва Пресвятої Богородиці, розпочнемо з Літургії о 12.00. Далі відбудеться освячення наріжного каменя під пам’ятник отцю Михайлу Зубрицькому: цьогоріч саме відзначаємо 165-річницю з його дня народження. Опісля культурна програма з виступами різноманітних гуртів, роботою кількох локацій», – розповідає LMN отець Роман Гром.

Греко-католицький священик етнограф, фольклорист, історик, педагог та громадський діяч Михайло Зубрицький свого часу служив у Мшанці. Ознайомлення широкої аудиторії з його постаттю –  одне з ключових завдань фестивалю. Серед інших – популяризація бойківської культури та гірських сіл Самбірщини як туристичної дестинації.

«Господині Мшанця, Галівки та Плоского частуватимуть гостей домашніми смаколиками. За виручені кошти покриємо витрати на організацію фестивалю, а якщо вдасться зібрати більшу суму, то використаємо для розвитку «Мшанецьких Колиб». Багато мешканців громади вболівають за цей проєкт і готові працювати для його розвитку», – додає отець Роман.

Саме «Колиби» стануть центральною локацією фестивалю. Охочим приїхати зі Львова варто добиратись маршруткою Львів-Турка або ж електричкою Львів-Сянки до Стрілок. Звідси до Мшанця щопівгодини курсуватимуть трансфери. Мешканці села сподіваються, що до початку фестивалю до місця закладення наріжного каменя саме відремонтують дорогу.

Хедлайнера музичної програми фестивалю поки тримають у секреті. Очікують організатори понад три тисячі гостей.  Більше про програму фестивалю LMN розкаже згодом.

 

  • 0
  • 3096
Відео