Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На фестивалі-ярмарці у Кам’янка-Бузькій покажуть вогняне шоу
14 Вересня, 09:09

На фестивалі-ярмарці у Кам’янка-Бузькій покажуть вогняне шоу

14-15 вересня у місті Кам’янка-Бузька відбудеться фестиваль-ярмарок «Корона Якуба». Приурочене свято 400-літтю українського театру, адже у цьому місті у 1619 році  Якуб Гаватович поставив перші в історії інтермедії українською мовою: «Продав кота у мішку» та «Найкращий сон». Також тут 1914 року була вперше поставлена драма Івана Франка “Украдене щастя”.

«На фестивалі покажуть театральні вистави без обмежень жанру в номінаціях: аматорський театр, дитячий театр до 6-ти років, юнацький театр до 16-ти років і академічні театри, які будуть представлені театрами імені Марії Заньковецької і Ярослава Федоришина «Воскресіння». Заньківчани привезуть до Кам’янки-Бузької «Наталку Полтавку», а театр «Воскресіння» поставить виставу «Gloria», – розповіла заступник начальника відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Кам’янка-Бузької ОТГ Тетяна Петрик.

У межах фестивалю буде працювати «Арт-кафе», у якому відбудеться творча зустріч з народною артисткою України, послом миру Галиною Яблонською. Колекціонер стародруків, медальєр Дмитро Піркл покаже гостям фестивалю виставку листівок та афіш минулого століття, а майстриня Зоя Ружин представить у музеї Кам’янки-Бузької свої рушники і картини Олександра Охапкіна.

Гостями фестивалю будуть народний аматорський колектив «Золоте перевесло» і народний хор «Калиновий цвіт» з Києва, а також донеччани – колектив Центру дитячої та юнацької творчості міста Костянтинівка. Також прибудуть зразкова літературна студія «Експеримент», студія спортивного бального танцю «Колор», клуб історичної реконструкції «Варяг» і народний ансамбль танцю «Первоцвіт» Львівського аграрного університету.

«У неділю вистави поставлять 18 аматорських театрів Львівщини, 6 шкільних театрів нашої громади, 5 театрів дитячих садочків, 4 театри старостинських округів», – додала Тетяна Петрик.

Ще у рамках фестивалю буде працювати виставка-ярмарка народних ремесел і майстер-класи з ковальства, гончарства, ліплення майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Гавареччини, Косівщини, Петриківки, учнів Івано-Франкового художнього училища. Також відбудеться виставка ретро-автомобілів та вогняне шоу.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини