На Яворівщині будують еколого-просвітницький центр: коли завершать | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Яворівщині будують еколого-просвітницький центр: коли завершать
23 Грудня, 19:11

На Яворівщині будують еколого-просвітницький центр: коли завершать

У Яворівському національному природному парку споруджують еколого-просвітницький візит-центр та проводять роботи з облаштування веломаршруту у регіоні Розточчя, повідомляє Львівська ОДА.

Будівництво центру та веломаршруту з Польщі до України реалізують в межах проєкту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони” Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 спільно з Асоціацією органів місцевого самоврядування Єврорегіон «Карпати Україна» та Львівською облдержадміністрацією.

“Вартість будівництва візит – центру понад 7, 5 мільйонів гривень.  Більшість коштів – грантові, але є умова співфінансування. Відтак,  торік з обласного бюджету виділили понад мільйон гривень, цьогоріч ще 450 тисяч. На сьогодні використали майже 5 мільйонів і готовність споруди становить 65%.  Підрядники звели саму будівлю, встановили вікна , двері, частково зробили опалення та проводять зовнішнє опорядження фасаду. До кінця року планують завершити вентиляційні роботи та здійснити заходи з енергозабезпечення. Окрім того, при центрі закінчують будувати альтанку відкритого типу для просвітницьких заходів на свіжому повітрі”, – розповів заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Він сьогодні ознайомився із проведеними роботами на об’єкті спільно з директором департаменту екології та природних ресурсів Русланом Гречаником.

Центр створюють з метою проведення еколого-просвітницьких акцій та збільшення туристичних потоків на Яворівщину.  Окрім того, тут проводитимуть наукові дослідження.

“Будівля спроектована за найсучаснішими технологіями енергозбереження, з використанням сонячних колекторів, твердопаливного котла та інших технологій. Тут облаштують конференц-зал на 50 осіб, кімнати для відпочинку відвідувачів, кухню – їдальню, кабінет для наукових досліджень”, – зазначив заступник директора Яворівського НПП Сергій Маруняк.

За його словами, еколого-просвітницький центр у Яворівському національному природному парку є кінцевою точкою велотуристичного маршруту «Розточчя».

“На сьогодні проводять ознакування маршруту та облаштування 14 станцій, де туристи зможуть зупинитись на відпочинок.  Початок  маршруту у польському місті Краснік, неподалік Любліна і пролягає він через території Розточанського парку, міст і сіл двох повітів Люблінського воєводства та Жовківського і Яворівського районів”, – додав Сергій Маруняк.

Завершити будівельні роботи з будівництва візит–центру планують у червні наступного року, а відкрити об’єкт для відвідувачів та повністю завершити проект до жовтня.

Зазначимо, у рік Яворівський національний природний парк відвідує близько 20 тисяч туристів.

Відео