Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Яворівщині писали ікони, щоб допомогти вимушеним переселенцям
25 Жовтня, 18:57

На Яворівщині писали ікони, щоб допомогти вимушеним переселенцям

Майже 400 людей написали ікони у селі Прилбичі Яворівського району, щоб продати їх на благодійному аукціоні. В результаті вдалося зібрати понад 50 тис грн, які передадуть на облаштування житла для вимушених переселенців.

Акція «Ікона з Яворівщини» розпочалася ще влітку. На першому етапі усі охочі писали ікони на склі у Церкві села Прилбичі під наглядом отця Андрія Побігущого. Згодом 400 ікон продавали на благодійному аукціоні: онлайн та після богослужінь у церквах Яворівщини.

Організували акцію громадська організація «Молодь Яворівщини» та народний депутат Павло Бакунець. Так вирішили допомогти облаштувати соціальний хостел у Прилбичах для тих, хто витратив свій дім внаслідок війни.

«Отці Андрій Стадницький та Андрій Побігущий з Церкви у Прилбичах роблять важливу справу – облаштовують соціальний хостел для вимушених переселенців. Роботи уже на завершальному етапі, тож кошти, які ми зібрали під час акції, допоможуть завершити останні приготування», – коментує Павло Бакунець.

Отець Андрій Побігущий каже, що з претендентами на проживання в хостелі укладуть контракт, де буде умова — допомагати Центру Шептицького та храму різними роботами. На місце в хостелі зможуть претендувати найбільш потребуючі сім‘ї.

«Це була гарна ініціатива. Навчитись писати ікону на склі і водночас своїми руками допомогти зібрати гроші для тих, хто постраждав від війни. Я отримала величезне задоволення, в свою ікону вклала тільки найдобріші емоції і сподіваюся, що тому, хто згодом її купить, вона приноситиме радість у дім», – поділилась учасниця акції Наталія Матвійчук.

Схожі новини