Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Євробаченні через оцінки українського журі для Польщі розгорівся скандал
15 Травня, 17:38

На Євробаченні через оцінки українського журі для Польщі розгорівся скандал

Від національного журі України Польща не отримала жодного бала Євробаченні-2022. Це сколихнуло соціальні мережі. А в журі відповідають, що голосуванням жодним чином не хотіли образити країну, яка нам зараз найбільше допомагає.

Попередньо букмекери прогнозували поляку, наприклад, 6-ту сходинку на конкурсі, а в фінальному заліку він став 12-тим.

159995db-7e17-45ae-bd89-c392a9f52c6b

До складу журі від України на пісенному конкурсу «Євробачення» увійшло п’ять членів. Очолив його український продюсер, саунд-продюсер, аранжувальник, звукорежисер Вадим Лисиця.

«Жодних можливостей впливати на рішення одне одного не мав ні один член жюрі, а тим більш головуючий. Тому Польща та інші країни отримали ті самі оцінки, що заслужили, на думку кожного з суддів. Платню за це ніхто не отримував. Ніяких преференцій, та інших заохочень ніхто не мав. Хто бажає наступного разу бути суддею – звертайтесь до Суспільного мовника. Як голова жюрі – я точно готовий нести відповідальність за демократичний вибір, зроблений цього року. За гуманітарну, воєнну, та фінансову допомогу Україні ми є і будемо вдячні Польському народу вічно! Але ж це ніяк не пов‘язані речі», – написав Лисиця у Фейсбуці.

Після чого отримав шквал несхвальних коментарів, яких на даний момент вже понад тисяча: «Сором не лише перед Україною та Польщею, але й перед всім світом», «Калуш – герої. Ви – зрадники!», «Ваші пояснення просто не тримаються купи!», «Ганьба» та ін.

Окрім Лисиці, до складу національного журі Євробачення -2022 увійшов Андрій Капраль – співак, соліст вокальної формації «Піккардійська терція», аранжувальник, автор пісень, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі музичного мистецтва, заслужений артист України. Він теж пояснив свою позицію у Фейсбуці.

32cec4e0-edf1-497c-837f-768290fa90e2
4055aca7-d8d1-48d5-91e5-a240d81813a3

Співачка Ірина Федишин, яка стала частиною журі, зазначила, що чудово розуміє невдоволення громадськості.

«Якби я була по бік глядацького голосування, я б теж була такою розлюченою. Тому що, попри те, що “Євробачення” все ж ніби як аполітичний конкурс, важко відсторонитися, коли в твоїй країні війна і більше руку допомоги тобі простягає Польща. Коли я побачила такі результати – це було шоком і для мене», — розповіла Федишин.

Вона оприлюднила фотографію своєї анкети, де видно, що польському співакові вона поставила 10 балів.

cbc43367-17d3-4f5a-82a5-bbd9ccf1ec5d

Зазначимо, що правилами конкурсу заборонено ділитися своїми оцінками і будь-яким чином їх коментувати.

Схожі новини