На Європейські ігри поїдуть 18 спортсменів Львівщини – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Європейські ігри поїдуть 18 спортсменів Львівщини
08 Червня, 13:45

На Європейські ігри поїдуть 18 спортсменів Львівщини

Вже через два тижні у Кракові стартують Європейські ігри — масштабні мультиспортивні змагання, що відбуваються раз на 4 роки. За нагороди поборються і представники Львівщини. Про це повідомили у Львівській ОВА.

«Найбільше представництво Львівщина матиме у кульовій стрільбі — тут змагатимуться наші Святослав Гудзий, Павло Коростильов, Юлія Коростильова та Анастасія Німець.  Троє представників Львівщини є у збірній з веслування на байдарках і каное — це Віталій Вергелес, Олександр Зайцев та Валерія Терета. А також у збірній з фехтування — Даниїл Гойда, Ростислав Герцик та Юнес Клод», – розповів керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як.

Також поборються за нагороди Європейських ігор каратистки Катерина Крива та Галина Мельник. У легкій атлетиці нашу область представить Роман Ростикус та Владислав Лавський як запасний.  Також Львівщина має по одному представнику у триатлоні — це Софія Прийма, брейкінгу — Олександр Гатин-Лозинський, і в сучасному п’ятиборстві — Юрій Ковальчук та стендовій стрільбі — Олена Охотська.

Для Олени Охотської це буде другий досвід участі у Європейських іграх. Вона зазначила, що виступати на міжнародних змаганнях складно, адже є дуже висока конкуренція – десятки найкращих спортсменок з різних країн.

bryfing-yevropeyski-igry-2

Як розповів п’ятиборець Юрій Ковальчук, непросто було і вибороти право змагатись на Європейських іграх. Відбір на ігри розпочався з чемпіонатів України у грудні 2022 року. Опісля – зважали і на виступи спортсменів на етапах Кубку світу.

«Я виступав на двох етапах. Після другого зумів потрапити до фіналу. Це гарантувало мені місце на Європейських іграх.  П’ятиборство – складний вид спорту. Адже він включає верхову їзду. І тут ти залежиш не лише від свого результату, а й від коня», – розповів Юрій Ковальчук.

bryfing-yevropeyski-igry-5

Один з тренерів Юрія, Віталій Тарнакін, зазначив, що у сучасному п’ятиборстві на Європейських іграх будуть розігруватись прямі ліцензії на Олімпійські ігри, тому ці змагання є дуже відповідальними для спортсменів.

Як уточнив Роман Хім’як, за нагороди на Європейських іграх спортсмени отримають від управління молоді та спорту грошові нагороди: за перше місце – 80 тисяч гривень, за друге – 60 тисяч гривень, а за третє – 40 тисяч гривень. Додатково премії виплачуватимуть і тренерам у розмірі 50% від суми, яка передбачена для спортсмена.

Відео