Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Кам’янка-Бужчині та у Турці виробляють фальсифіковане масло
28 Грудня, 11:07

На Кам’янка-Бужчині та у Турці виробляють фальсифіковане масло

Дві компанії з Львівщини – ТОВ «Терен Про» та ВАТ «Турківський маслозавод» -замість масла пропонують споживачам фальсифікат. Таку інформацію оприлюднили представники «Громадського контролю захисту прав споживачів».  Вони провели другий етап перевірки масла в Україні, який проходив в рамках акції «Стоп фальсифікат». Для перевірки відібрали 61 зразок продукції 39 українських та одного білоруського виробника. Сфальсифікованими виявились 14 зразків від 12 виробників.

«Як і під час першого етапу дослідження, що відбувся наприкінці 2019 – на початку 2020 років, відібрані в регіонах зразки знеособлювали і здавали у дві паралельні лабораторії – Держпродспоживслужби і Укрметртестстандарту. Жодна з лабораторій не знала, які зразки і яких виробників вона перевіряла», – розповіла голова ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» Владислава Миронова.

У список недобросовісних виробників масла потрапили дві компанії з Львівщини.

Однією з них виявилася ТОВ «Терен Про», власником якої є львів’янин  Василь Войтів. Компанія зареєстрована у Львові, а самі виробничі потужності знаходяться у селі Ременів Кам’янка-Бузького району. Продають свою продукцію під торговою маркою «Селянські Продукти». Масло цієї компанії, 73% жирності, можна придбати від 22 грн на сайтах онлайн-магазинів. Також Василь Войтів володіє рядом інших компаній. Зокрема, одна з них торгує приладдям для друку та супутніми товарами, передає Діло.

Також неякісний продукт випускає ВАТ «Турківський Маслозавод», яке зареєстроване в місті Турка. Компанія продає масло під торговою маркою «Справжнє». Орієнтовна вартість 200-грамової пачки масла – 30 грн. Директором цього підприємства з 2001 року є Олег Федоренко. Наразі підприємство знаходиться на етапі припинення діяльності у зв’язку з банкрутством.

Загалом під час другого етапу перевірку не пройшли такі виробники: ПП «Земледух В Т» та ТОВ «Іва-Арт» з Івано-Франківщини; ТОВ «Рихальський завод сухого молока» зі Житомирщини; ТОВ «Гранд Молпродукт» з Полтавської області; ТОВ «ФирмаАпрель» з Харкова; Яготинське Золотоніського маслоробного комбінату на Черкащині; ТОВ «Городенківськийсирзавод» з Івано-Франківщини; ПП КФ «Прометей» Менського сирзаводу на Чернігівщині; ПП Рось Роменського молочного заводу на замовлення Мілкіленд; ТОВ «Еней» зі селища Романів на Житомирщині та ПКД Екстра ТОВ Інтер-мол з Дніпра.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини