Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Київщині росіяни розстріляли людей, яких евакуювали зеленим коридором
12 Березня, 19:37

На Київщині росіяни розстріляли людей, яких евакуювали зеленим коридором

Учора, 11 березня, під час евакуації цивільного населення гуманітарним коридором на Київщині російські війська розстріляли сімох осіб, серед яких – дитина. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Під час спроби евакуації з села Перемога (Баришівський район Київської області) в бік села Гостролуччя за погодженим «зеленим» коридором, окупантами була розстріляна колона мирних жителів, яка складалась виключно з жінок та дітей. Результат цього звірячого вчинку – сім загиблих. З них одна дитина. Точна кількість поранених наразі невідома», – йдеться в повідомленні.

За даними розвідки, після розстрілу окупанти змусили залишки колони повернутися до села Перемога і дотепер не випускають їх з населеного пункту. Наразі з ними практично неможливо зв’язатися, а також надати гуманітарну та медичну допомогу.

У ГУР наголошують, що питання захисту цивільного населення під час збройних конфліктів регулюється нормами міжнародного гуманітарного права. Зокрема, Четвертою Женевською конвенцією «Про захист цивільного населення під час війни». Згідно з цими нормами, навмисні напади на цивільних осіб, які не беруть безпосередньої участі в бойових діях прирівнюються до військового злочину.

Схожі новини