На Львівщині діти вранці годину чекають на початок уроків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині діти вранці годину чекають на початок уроків
25 Жовтня, 20:07
logo-black

На Львівщині діти вранці годину чекають на початок уроків

В Комарнівській громаді, що на Львівщині, 24 школярі до початку уроків сидять у стінах школи понад 1 годину. Причиною довгого очікування є ранній приїзд шкільного автобуса. Обурені таким станом речей, батьки звернулись до LMN з проханням дати розголос ситуації.

Як зʼясувала LMN, о 7:20 ранку щодня з села Зашковичі виїжджають шкільні автобуси, які по шляху забирають дітей в селі Бучали. Потім прямують в місто Комарно. На всю громаду функціонує всього 2 автобуси. Хоч в квітні громаді видали й третій школярик, проте він через відсутність фінансування ще не працює.

«Шлях школяриків, що везуть дітей до Комарнівської загальноосвітньої школи IIII ступенів триває протягом 10 хвилин, далі діти виходять та йдуть пішки 5-10 хвилин до школи. Натомість автобус рушає далі на інші села. До нас вже 2 місяці звертаються батьки дітей, які не мають змоги відвозити їх до школи самостійно. Навчання починається  о 8:30, виходить, що 24 дитини годину чекають на початок навчального процесу. Як депутати, це питання ми висували на голосуваннях, але голова ТГ каже, що додаткового бюджету на водія, обслуговуючий персонал бензин і тднемає. Але на всю громаду 2 автобуси то замало. Третій школярик помітно зменшить навантаження», — розповів LMN депутат міської ради Володимир Гойдик, який розповідав про цю проблему у соціальних мережах.

Натомість голова громади Ігор Черевичник у коментарі LMN зазначив, що у ситуації винні депутати з однієї політсил. Мовляв кошти можна було б знайти, отримізувавши освітній процес. А депутати цієї сили, до якої й належить Володимир, не підтримали таке рішення.

«У громаді немає бюджетних призначень. Якби ми об’єднали школу і садочок в селі Березець й скоротили вакантні місця, то бюджет на автобус був би. Потрібно для цього скоротити й оптимізувати освітній процес. Директором в селі Березець в садочку працює депутатка, тому інші депутати виступили проти скорочення освітнього процесу. На наступний рік будемо приймати бюджет, от і подивимось, чи зможемо забезпечити фінансування для автобуса. Якщо би не ця партія, ми би нормально функціонували», — наголосив голова ТГ.

Щоб запустити третій школярик, за словами депутатів потрібно найняти 2 людей – водія і супроводжуючого. А також мати бюджет на інші витрати – ремонт, бензин і тд. Змінити графік транспорту неможливо, адже тоді школярі інших шкіл, які їдуть далі, будуть спізнюватись на навчання. Єдиний варіант – добиратись своїм шляхом або ж чекати майже годину на початок уроків.

Щоправда, депутати міськради вважають, що за бажання кошти можна було б таки знайти.

«Якщо є кошти на премії для чиновників,то відповідно мають знайтися кошти і на інші більш важливі речі, в тому числі на запуск школярика», — вважає депутат Комарнівської міської ради Володимир Іванюк.

User Image
Олена Лещенко
Відео