На Львівщині керівництво лісгоспу організувало підпільну криптоферму, через що мешканці періодично були без світла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині керівництво лісгоспу організувало підпільну криптоферму, через що мешканці періодично були без світла
19 Червня, 11:41

На Львівщині керівництво лісгоспу організувало підпільну криптоферму, через що мешканці періодично були без світла

Правоохоронці викрили роботу підпільної криптоферми, яку облаштували у приміщеннях державної установи «Рава-Руське лісове господарство» ДСЛП «Ліси України». Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

Відомо, що організаторами криптоферми були: колишній директор, який зараз очолює іншу філію, його заступник, який наразі є директором, головний бухгалтер на інші особи.

Вони встановили у приміщенні технологічне обладнання, що забезпечило роботу нелегального майнінг-центру. Криптовалюту зберігали у спеціально створених криптогаманцях.

«Кошти за витрачену електроенергію сплачувало державне підприємство, а зловмисники отримували чистий прибуток. Через систематичне перевантаження комунальних мереж відбувалося знеструмлення та масштабні перебої з енергопостачанням житлових об’єктів і критичної інфраструктури», – йдеться у повідомленні.

Сума збитків за попередніми підрахункам становить понад 1,5 млн грн. При цьому, зловмисники заробили на цьому щонайменше 4 млн грн.

Під час проведення слідчих дій в службових приміщеннях  правоохоронці знайшли та вилучили: флеш накопичувачі, комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони, відеокарти, блоки живлення, материнські плати, процесори, жорсткі диски, охолоджувачі для процесорів, перехідники, сервери та диски на яких зберігається безперебійне відеоспостереження та документи.

Орієнтовна вартість вилученого обладнання та комп’ютерної техніки становить понад 3 млн грн. Наразі тривають слідчі дії. Зловмисникам загрожує позбавлення волі до восьми років. Крім того, правоохоронці встановлюють причетність інших осіб до цієї схеми.

Відео