Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині медичним працівникам не виплачують зарплату
12 Квітня, 17:05
logo-black

На Львівщині медичним працівникам не виплачують зарплату

До редакції «Львівської мануфактури новин» звернулися медпрацівники Хирівської міської лікарні. Люди жаліються, що з січня не отримують свої законно зароблені гроші. У лютому їм заплатили лише дрібну частину необхідної суми і все. Є побоювання, що наступні кошти будуть не раніше червня.

172975176_2948347668819737_8393877237104820356_n

«Таке враження, що просто знущаються над нами. У час пандемії, коли робота медичних працівників безцінна, ми не отримуємо навіть того, що законно заробили, – розповідає LMN медсестра Хирівської лікарні Марія(просить не називати прізвища). – У січні нам не додали 10% від ставки, у лютому пішли дальше і виплатили лише якусь 5 частину, а кому й менше. У мене ставка 5100, то я взяла за лютий 1200 гривень. Були працівники, що отримали 600 гривень, а дехто й 300. І то, говорять, що ці кошти взяли із ковідних  та між всіма розділили, аби заплатити. Тепер ми просто живемо впроголодь».

Хирівська лікарня підпорядковується Добромильській міській лікарні, з їхньої бухгалтерії отримують зарплату. Марія розповідає, проблема із коштами є лише у медпрацівників вторинної ланки. Первинна, а саме сімейні лікарі та їхні медсестри гроші мають вчасно.

«У нашій лікарні 25 ліжок, маємо своє терапевтичне і неврологічне відділення, свою лабораторію і ренгенкабінет. Останній період мали дуже багато пацієнтів. Люди робили аналізи, обстежувалися, лягали у стаціонар. Було багато виявлено запалень. Одним словом, ми кожен день наражали себе та своїх рідних на небезпеку, а в результаті – борги із зарплатнею. Через заборгованісь неодноразово звертались на гарячу лінію Служби здоров’я. Але з Добромильської лікарні нас постійно просять забрати заяву, бо приїдуть з перевіркою. Нас спочатку годували обіцянками «з дня – на день», але в результаті ми зрозуміли, що до червня так нічого й не отримаємо. Нема грошей. У НЗСУ нам пояснюють, що заявки на перечислення коштів їм прийшли від нас, вони кошти нарахували. Але де після цього вони опинилися, чи зависли десь у районі, чи справа в чомусь іншому – невідомо».

У Хирівській лікарні працює більше півсотні медпрацівників. Обслуговує заклад 25 сіл і місто Хирів, загалом близько 18 тисяч людей.

Марія розповідає, що деякі працівники лікарні через брак коштів вже готові на крайнощі, адже дехто самостійно виховує дітей та утримує сім’ї.

«У мене двоє дітей, добре, що чоловік має роботу, бо інакше ми б просто голодували. А є люди, які не мають чоловіків, хто витягує останні запаси, а хтось просто вже не має за що жити. І тим не менше ми розуміємо, що наша лікарня дуже потрібна, бо куди їхати лікуватися тим людям, які до нас належать? Як нас закриють – це буде катастрофою для багатьох. Тому хотілося б якось мирно вирішити це питання, аби всім було добре», – додає медсестра.

 

Схожі новини