Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині можуть закрити 4 пологових відділення
04 Лютого, 18:47

На Львівщині можуть закрити 4 пологових відділення

На Львівщині планують закрити пологові відділення, які не відповідають новим вимогам Національної служби здоров’я України. Про це повідомляє “Твоє місто” з посиланням на пресслужбу НСЗУ.

Національна служба здоров’я України ввела новий показник для пологових будинків та відділень. Тепер медзаклади повинні приймати щонайменше 150 пологів на рік. Якщо пологовий будинок не виконуватиме план, то його закриють.

На поточний рік до НСЗУ пропозиції укласти угоди подали 27 закладів Львівщини. Для 22-х вже формують договір та розраховують фінансування.

 

«НСЗУ оплачує надані медичні послуги за договором. Повноваження перепрофільовувати чи реорганізовувати медзаклади має повноваження лише їх власник – відповідний орган місцевої влади. Також власник вирішує, що робити із закладами, які не відповідають вимогам і не можуть укласти договір з НСЗУ, а відповідно і отримати кошти з державного бюджету за певним напрямом. Разом з тим НСЗУ закликає місцеву владу проаналізувати наявну мережу медичних закладів у регіон,  раціонально», – повідомляють у НСЗУ.

 

Повідомляється, що минулого року вимогу щодо кількості пологів не виконали 5 пологових відділень у Львівській області: Жидачівській міській лікарні, Ходорівській міській лікарні, Мостиській міській лікарні та Золочівській центральній районній лікарні.

Також вимогу не виконав пологовий будинок на Некрасова, однак він лише цього року відкрився після капітального ремонту. Остаточне рішення щодо закриття лікарень прийматиме Львівська обласна рада.

Схожі новини