На Львівщині можуть закрити майже 50 шкіл, в яких навчається недостатня кількість учнів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині можуть закрити майже 50 шкіл, в яких навчається недостатня кількість учнів
09 Квітня, 13:45

На Львівщині можуть закрити майже 50 шкіл, в яких навчається недостатня кількість учнів

У Львівській обласній раді обговорили питання закриття 48-ми шкіл, в яких навчається менше 45 дітей. Про це повідомили на сайті Львівської обласної ради.

Заступниця директора Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Мар’яна Дмитрів зазначила, що у цьому питанні департамент опирається на норми Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно яких клас не може функціонувати, якщо у ньому вчиться менше 5 дітей (загалом 45 учнів у 9-ти класах).

«Закривати або не закривати таку школу — це повноваження громади. Постанова Кабміну не говорить про закриття шкіл. Йдеться про те, що вони не будуть отримувати державної субвенції. Але якщо громада має можливість утримувати цю школу, то це буде виключно рішенням територіальної громади, яка на місці передбачає таку доцільність. Ми можемо лише дати наші рекомендації. Шкіл 1-3 ступеню, де вчиться менше ніж 45 учнів, на Львівщині немає. Є такі школи лише 1-2 ступеню», – сказала Мар’яна Дмитрів.

Видатки на учнів у некомплектних школах є в рази більшими. Досі такі школи фінансувались з державного бюджету, а також дофінансовувалися з місцевого бюджету. Заступниця голови депутатської комісії Парасковія Дворянин зазначила, що зараз фахівцям варто ініціювати у громадах роз’яснювальну роботу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою гроші з державного бюджету більше не виділятимуть на школи з малою кількістю учнів.

Відео