На Львівщині планують збудувати 5 пунктів пропуску за два роки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині планують збудувати 5 пунктів пропуску за два роки
03 Квітня, 10:12

На Львівщині планують збудувати 5 пунктів пропуску за два роки

Будівництво п’яти пунктів пропуску на території Львівської області потрапило у план заходів Кабміну з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки. Йдеться про ПП «Лопушанка», «Варяж», «Белз», «Мшанець» та Боберка», інформує Львівська ОДА.

Для початку будівництва держструктури повинні проаналізувати стан економічного розвитку області, об’єктів соціальної та дорожньої інфраструктури, визначити строки початку та закінчення будівництва цих об’єктів, можливості одержання офіційної згоди Республіки Польща на відкриття пунків пропуску згідно з вимогами законодавства. 

Для того, аби розпочати переговорний процес щодо відкриття цих пунктів, має бути також розроблена концепція їх функціонування. Роботи планують проводити за державний кошт, а також залучатимуть інші джерела фінансування.

Наразі вже розробилено техніко-економічне обґрунтування будівництва міжнародного пункту пропуску «Лопушанка – Міхновець» та подано на розгляд Кабінету Міністрів України. Департамент дорожнього господарства на цей рік запланував ремонт 7-кілометрового відрізку дороги Турка – Лопушанка, під’їзної до цього пункту.

«Згідно з нормами Шенгенської системи, транскордонні переходи повинні розташовуватись на відстані в межах 25 – 30 км один від одного. Водночас європейська концепція розбудови інфраструктури кордону базується на тому, що пункти пропуску мають будуватися там, де з обох боків кордону є дорожнє сполучення. Тому найперше завдання, яке перед собою ставимо, – розвиток прикордонних доріг, – зазначають у Львівській ОДА,   На цей рік ми запланували ремонт також на дорозі Боберка – Бориня, протяжністю 26 кілометрів. А також продовжимо роботи на шляху Мшанець – Стрілки. Всі ці дороги забезпечують виїзд на трасу Львів – Самбір – Ужгород».

За словами обласних чиновників, на 2021-й також заплановано виконати роботи з виготовлення проєктно-кошторисної документації на об’єктах, що ведуть до майбутніх пунктів пропуску «Белз» та «Варяж». Це дороги Белз – Великі Мости,  “Варяж” – Бояничі та  Варяж – Белз.

Наявність нових пунктів пропуску допоможе розвантажити ті, що діють зараз.

Відео