На Львівщині почали збирати більше податку на нерухоме майно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині почали збирати більше податку на нерухоме майно
13 Квітня, 20:23

На Львівщині почали збирати більше податку на нерухоме майно

На Львівщині зросли надходження від податку на нерухоме майно і плати за землю. За перший квартал порівняно торішніми показниками вони зросли відповідно на 26% і 27%, повідомив департамент фінансів Львівської ОВА.

За словами директора департаменту фінансів ОВА Олега Демківа, у 2023 році за підтримки обласної державної адміністрації розпочато масштабну звірку облікових даних щодо площі нерухомого майна, що підлягає оподаткуванню, між територіальними громадами та відповідними податковими органами на місцях. Фінансові органи багатьох громад доволі активно включилися в згадану роботу, і на сьогодні можна стверджувати, що більш як наполовину загальнообласну звірку вже провели.

«І перші позитивні результати цієї трудомісткої роботи вже помітні. За 3 місяці цього року надходження плати за землю до місцевих бюджетів загалом по Україні зросли порівняно з відповідним періодом торік на 14%, а в нашій області – на 27%. По нерухомому майну, крім землі, ріст по Україні становить 11%, по Львівщині – 26%. За підсумками 2023 року рейтинг Львівської області за динамікою поступлень плати за землю був 8, зараз – 5, за податком на нерухоме майно крім землі – відповідно, 15 та 11. Робота триває, і є підстави розраховувати, що її позитивні результати ще не вичерпані», – підсумував Олег Демків.

Відео