Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині працює агрокомпанія, яка має зв’язки з рф
10 Квітня, 18:42

На Львівщині працює агрокомпанія, яка має зв’язки з рф

Днями відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи при Львівській ОВА, яка має виявити на території області бізнеси, право власності на які належить рф та її резидентам. І поки члени комісії працюють, LMN провела власне дослідження і виявила на Львівщині компанію, яка має явне російське коріння.

Йдеться про ТзОВ «Агрокультура Мостиська», засноване у 2008 році. Компанія розміщує свої активи на території Мостиської та Шегинівської територіальних громад у Львівській області. У своєму підпорядкуванні має 12 тис га земельних угідь.

Згідно з інформацією сайту Bloomberg, група компаній «Агрокультура» (до якої входить ТзОВ «Агрокультура Мостиська») працює як міжнародна інвестиційна компанія. Її метою є отримання прибутку від інвестування у сільськогосподарські угіддя.

В росії «Агрокультура» розвивається вже із 2007 року, та має під своїм контролем 170 тис га землі. У 2021 році російську «Агрокультуру» перейменували у «Продимекс Агро».

Аналіз інформації з відкритих джерел показує явний зв’зок між ТзОВ «Агрокультура Мостиська» та російськими грошима.

Фактичним засновником підприємства є Микола Фартушняк. Він зі своїм братом Володимиром також є співвласниками підсанкційної нині в Україні компанії Sportmaster Operations Pte. Ltd, яка володіє торговою маркою та мережею магазинів «Спортмастер». Служба безпеки України ввела санкції проти компанії, адже фірма продовжила працювати в окупованому Криму та Луганську після 2014 року.

За даними російських ЗМІ, брати Фартушняки пов’язані з російським агробізнесменом Ігорем Худокормовим, а Микола Фартушняк отримав частку в агробізнесі у рф.

У 2016 році всі бенефіціари Sportmaster Operation та «Агрокультура» отримали громадянство Мальти, та перевели свої активи в Сінгапур. Варто відзначити: місцева преса активно писала, що вони купили паспорти в обхід офіційної процедури набуття громадянства. Зазвичай за такою схемою опальні бізнесмени ховають гроші від чорного та сірого бізнесу, або тікають від санкцій чи розслідувань.

У 2021 році засновник ТзОВ «Агрокультура Мостиська», вочевидь, щоб приховати будь-які зв’язки з країною-окупантом, змінює керівника, призначаючи на цю посаду львів’янку Поттер Єлизавету Валентинівну. Бенефіціаром зазначає сінгапурську приватну Компанію З Обмеженою Відповідальністю “Арно Лімітед”,  яка має не прямий вирішальний вплив на компанію.

Виглядає на те, що всі дивіденди від прибутку йдуть в Сінгапур, а звідти виплачуються кінцевому власнику, з великою ймовірністю у рф.Додамо, згідно з результатами перевірки сервісу youcontrol.com.ua зазначено, що підприємство  «Агрокультура Мостиська» потребує особливої уваги та додаткових перевірок на наявність зв’язків з рф.

Схожі новини