Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«На Львівщині швидко поширюється британський штам коронавірусу», – обласна пульмонологиня
23 Березня, 17:12

«На Львівщині швидко поширюється британський штам коронавірусу», – обласна пульмонологиня

У Львівській області швидкими темпами поширюється мутований штам британського коронавірусу. Недугу важко переносять люди будь-якого віку. Про це сьогодні, 23 березня, у розповіла експертка департаменту охорони здоров’я ЛОДА з пульмонології Надія Рудницька.

«Сьогодні маємо справу з мутованим штамом британського коронавірусу, який дуже швидко поширюється. Уражає всі групи людей – і молодого віку, і літніх. До того ж, перебіг може бути тяжкий незалежно від віку. Надалі більш уразливими залишаються ті групи пацієнтів, які мають супутню патологію – цукровий діабет, хронічні легеневі захворювання, гіпертонічну хворобу, аутоімунні захворювання, онкологічні, чи ті пацієнти, які отримують імунносупресивну терапію», – повідомила Надія Рудницька.

Вона також зазначила, що новий штам коронавірусу дає негативну динаміку на 6-7-й день. Додала, що на сьогодні є наявні ефективні швидкі тести, які відрізняються від попередніх, які були на початку пандемії. Вони дають більш точний результат. При позитивному швидкому тесті пацієнти скеровуються на ПЛР та на рентгенологічне обстеження не раніше п’ятого дня.

Обстеження, які повинні проводитися при позитивному тесті:

– аналіз крові з лейкоцитарною формулою (щоб визначити, чи переважає вірусний компонент чи бактерійний, щоб вирішити, чи застосовувати антибактеріальні препарати);

– обстеження, щоб визначити, чи є у пацієнта схильність до тромбозу легеневої артерії;

– обстеження на реактивний білок.

Якщо температура не падає на жарознижуючих препаратах і піднімається через три години, в такому випадку треба негайно телефонувати до свого сімейного лікаря для того, щоб дообстежитися і бути госпіталізованим.

«Носіння масок та особиста гігієна – це є запорука того, що ми не будемо розповсюджувати цей вірус і швидше зможемо побороти цю третю хвилю коронавірусу», – наголосила Надія Рудницька.

 

Комбінація модифікованих штамів «британця», на думку дослідників Інституту молекулярної біології і генетики, спричинила нинішню хвилю епідемії. Також саме це є поясненням все частішого виявлення випадків повторного інфікування людей та важчого протікання хвороби. Отримані дані вже зареєстрували в міжнародній базі GISAID, передали ВООЗ і РНБО. Представники ВООЗ погодилися з висновками науковців і застерегли щодо появи інших, ще небезпечніших штамів, які почали фіксувати в сусідніх країнах Європи, повідомляють у МОЗ.

Нагадаємо, що сьогодні Львівщина опинилася у «червоній» зоні карантину.

Фото: ЛОДА

Схожі новини