На Львівщині створили майданчик для комунікації місцевих аграріїв, фермерів і представників влади | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині створили майданчик для комунікації місцевих аграріїв, фермерів і представників влади
19 Червня, 20:15

На Львівщині створили майданчик для комунікації місцевих аграріїв, фермерів і представників влади

День фермера об’єднує сільськогосподарських виробників Львівщини! Адже перед ними стоять однакові виклики та проблеми, які війна загострює та змушує брати на свої плечі турботу про продовольчу безпеку не лише Західного регіону, а й цілої України.

Цьогоріч аграрії і фермери зібралися в Новояворівській територіальній громаді, на території підприємства «Явір-Інвест.», що виходить у групу компаній Корміл (гендиректор Пацула Ігор Романович). Учасників привітали заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко, депутат Львівської обласної ради та президент ГО «Корміл» Володимир Хархаліс та голова Новояворівської громади Володимир Мацелюх.

Завдяки вдалій співпраці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА та ТОВ «Явір-Інвест.» вдалося створити майданчик для дискусій та обмінятися досвідом ведення господарства у воєнний час з понад сотнею колег. Зокрема, вдалося обговорити та такі теми як:

  • Аграрний сектор Львівщини в умовах воєнного стану (спікер: Тетяна Гетьман – директор Департаменту АПК)
  • Можливості від Фонду Держмайна для аграрного бізнесу (спікер: Микола Іщук – начальник Регіонального відділення Фонду Держмайна по Львівській, Закарпатській та Волинській областях)
  • Специфіка підготовки бізнесу проекту на отримання грантів, коштів державних проектів, міжнародних програм (спікери: Орест Фільц – директор Асоціації регіонального розвитку та Павло Дигдало – дорадник сг дорадчого центру «Фермерська країна»)
  • Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції (спікер: Ганна Антонюк – координаторка проекту ФАО «Комплексне, конкурентноспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах»).

До слова, окремі фермерські господарства отримали нагороди від ЛОВА та ЛОР за особливий вклад в розвиток сільського господарства Львівщини.

Окрім того, на заході присутні мали можливість познайомитися з діяльністю одного з найпотужніших підприємств Яворівщини, на базі якого відбулося святкування. До складу ТОВ «Явір-Інвест.» входить завод по переробці соєвих бобів (потужність 40 тис тонн в рік) та елеватор (загальна кількість зберігання – 20 тис тонн зернових). Підприємство розвивається та вже будує другий завод, щоб збільшити об’єми переробки більше як 100 тис тонн в рік.

Такі заходи єднають та допомагають розуміти, що якісно виконуючи роботу на своєму місці, ми підсилюємо відважних воїнів, які тримають бойовий фронт заради Перемоги.

Відео