На Львівщині судитимуть зловмисників, які заробили мільйони на продукції за чужим патентом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині судитимуть зловмисників, які заробили мільйони на продукції за чужим патентом
05 Липня, 13:23

На Львівщині судитимуть зловмисників, які заробили мільйони на продукції за чужим патентом

На Львівщині судитимуть організовану групу зловмисників, які незаконно використовували чужу технологію виготовлення вентиляційного устаткування, чим завдали правовласнику збитків на суму понад 10 мільйонів 250 тисяч гривень. Про це повідомила Поліція Львівщини.

«Організована група осіб незаконно виробляла та збувала системи вентиляції, не маючи права на використання патенту. Як встановили правоохоронці, 43-річний підприємець, мешканець Львова, отримав доступ до розробок систем вентиляції та клієнтської бази одного з ТзОВ, яке спеціалізується на виробництві холодильного та вентиляційного обладнання», — йдеться у повідомленні.

У подальшому зловмисник, не маючи права на використання патенту, який належить іншій юридичній особі, разом із спільниками, 28-річною мешканкою Яворівського району та 43-річним мешканцем Червоноградського району, організував незаконну схему виготовлення і реалізації систем вентиляційного устаткування з рекуперацією тепла на території Львівської області та за кордоном.

Таким чином було порушено право інтелектуальної власності на використання патенту, а правовласнику було завдано матеріальних збитків на суму понад 10 мільйонів 250 тисяч гривень.

Організована група реалізовувала свій злочинний план протягом 2021-2022 років.

 

«Господарський суд Львівської області, яким було встановлено неправомірність використання корисної моделі за патентом, що належить іншому правовласнику, виніс рішення про вилучення з обороту незаконно виготовлених виробів, а також заборону подальшого виготовлення та реалізації. Проте незважаючи на це, організована група продовжила свою злочинну діяльність», — пишуть поліцейські.

Слідчі повідомили організатору групи двом іншим учасникам підозру у скоєнні кримінальних правопорушень.

Їм загрожує позбавлення волі на термін від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Досудове розслідування завершене, обвинувальні акти скеровані на розгляд суду.

Відео