На Львівщині у дітей, що хворіли на COVID-19, виявили цукровий діабет | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині у дітей, що хворіли на COVID-19, виявили цукровий діабет
05 Лютого, 17:59

На Львівщині у дітей, що хворіли на COVID-19, виявили цукровий діабет

Серед пацієнтів львівської дитячої лікарні ОХМАТДИТ, яких лікували від коронавірусу, виявили два випадки цукрового діабету. Чи має Covid-19 прямий зв’язок з цим захворюванням наразі достеменно не з‘ясовано, проте певний взаємозв’язок все ж може бути. Про це розповідає Тvoemisto.tv з посиланням на заступника головного лікаря Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» з хірургічної роботи Богдана Мальованого.

«Щоб такий взаємозв’язок чітко пов’язувати, потрібні клінічні наукові дослідження. У нас були два випадки серед хворих дітей, в яких після перенесеного Covid-19 вперше виявили цукровий діабет», – каже Богдан Мальований.

Серед інших ускладнень, що можуть виникнути в дітей, які були хворі на Covid-19, це синдром Кавасакі. Його виявили вже у 15-ти дітей в області.

Загалом, за словами Богдана Мальованого, у лікарні ОХМАТДИТ від коронавірусної інфекції з початку пандемії вже пролікували близько 490 дітей. Зараз на Львівщині кількість хворих із коронавірусом дітей зменшується. Зокрема, на сьогоднішній ранок в лікарні ОХМАТДИТ було 8 дітей з підозрою на Covid-19 і лише у 4 з них діагноз підтверджений.

«Справді, кількість дітей, хворих на коронавірус, зменшується. Таку тенденцію спостерігаємо вже другий тиждень. Стан тих діток, які зараз знаходяться у лікарні, середньої важкості, а у реанімації, так би мовити важких, немає. Що стосується віку дітей, в яких виявили або підозрюють коронавірус, то він різний – від одного до 14 років. Здебільшого, коронавірус діти підхопили у дорослих – батьків або родичів», – додає лікар.

Як зазначив Богдан Мальований, діти, які перехворіли на коронавірус, повинні ще певний час спостерігатися у сімейних лікарів, а також періодично робити аналізи крові, у тому числі щодо показників згортання крові.

Відео