На Львівщині в травні проведуть профілактику сказу у диких тварин | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині в травні проведуть профілактику сказу у диких тварин
23 Квітня, 12:34

На Львівщині в травні проведуть профілактику сказу у диких тварин

У Львівській громаді на території трьох філій мисливських господарств проведуть профілактику сказу для диких тварин. Про це повідомили у Львівській міській раді. 

Для імунізації диких тварин від сказу використовують пероральну вакцинацію. Для цього на території мисливських угідь, які частково розташовані на території Львівської громади, розкладають спеціальні вакцини-приманки. 

Профілактику проводять щороку весною та восени. Вакцини-приманки розташовують на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських та мисливських угіддях тощо. Цьогоріч дані заходи проведуть у травні на території  Львівської громади та області. 

«Вакцинацію проведуть на площі 56 км2 Львівської громади, а в області – 12,194 тис. км2. Відповідно до розробленої схеми на кожен квадратний кілометр розмістять 25 доз вакцин. Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в громаді», – кажуть в управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області. 

Після поїдання вакцини, через 21 день, у тварин формується імунітет від сказу, який зберігається щонайменше 1 рік. Вакцини не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для природного середовища та стабільні в польових умовах.  

Відео