На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою, який загинув, прикриваючи побратимів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою, який загинув, прикриваючи побратимів
28 Серпня, 11:11

На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою, який загинув, прикриваючи побратимів

На фасаді 1 відділу Стрийського РТЦК СП у Жидачеві урочисто відкрили меморіальну дошку на вшанування пам’яті Героя Мар’яна Пашка. Про це повідомили у міській раді. Військовослужбовець загинув, захищаючи Україну від російських окупантів у березні минулого року.

«Воїн народився 16 жовтня 1988 року в с. Заліски, що неподалік Жидачева, на Львівщині. У 2009 році був призваний на строкову військову службу. Брав активну участь у Революції Гідності. А після початку російсько-української війни став до лав добровольців вже 26 березня 2014 року.

Пройшов важкі бої у районі Слов’янська, Дебальцево, Чорнухіно. Під час боїв в районі Дебальцево отримав поранення. Після отриманих поранень займався громадською діяльністю разом із активістами ГО «Народний Легіон», проводив військово-патріотичні вишколи молоді, працював у Жидачівському військовому комісаріаті…», – розповіли в мерії.

Мар’ян Пашко повернувся на фронт ще до повномасштабного вторгнення. Командир розвідувальної групи 10-ї гірсько-штурмової бригади загинув 11 березня 2022 року в селі Лук’янівка, що на Київщині, прикриваючи побратимів. Похоронили Героя у його рідному селі Заліски.

Він нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Відео