На Львівщині викрили мережу конвертаційних центрів, через яку «відмивали» сотні мільйонів гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині викрили мережу конвертаційних центрів, через яку «відмивали» сотні мільйонів гривень
03 Січня, 13:26

На Львівщині викрили мережу конвертаційних центрів, через яку «відмивали» сотні мільйонів гривень

Правоохоронці вкрили у Львівській області групу осіб, яка організувала роботу мережі фінансових установ, через які проводили кошти без сплати податків.

«Таким чином фігуранти організували реалізацію готівки так званим «конвертаційним центрам», переміщення готівкових коштів між містами України і Євросоюзу, а також нелегальний обмін валют та продаж криптовалюти», – розповіли у прокуратурі Львівської області.

Попередньо встановлено, що цими послугами користувались більш як 250 фізичних осіб та понад 100 компаній.

Під час обшуків у пунктах обміну валюти, офісних центрах, які використовувались для злочинної діяльності, знайшли 152 млн грн готівки, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші речові докази.

«Транскордонну злочину групу вдалося виявити завдяки взаємодії й співпраці співробітників БЕБ з експертами Євросоюзу. За оцінками FATF та інших організацій Європейського Союзу, операції з віртуальними активами широко використовуються не лише для організованої злочинності, а й для фінансування тероризму. Тому, серед основних завдань БЕБ є аналіз ризиків пов’язаних з існуванням нелегальної діяльності провайдерів послуг з обміну віртуальних активів, виявлення і припинення діяльності конвертаційних центрів та учасників ринку віртуальних валют», – зазначив директор Бюро економічної безпеки України Вадим Мельник.

Досудове розслідування кримінального провадження за фактами ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України) триває.

Відео