Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині викрили мережу конвертаційних центрів, через яку «відмивали» сотні мільйонів гривень
03 Січня, 13:26

На Львівщині викрили мережу конвертаційних центрів, через яку «відмивали» сотні мільйонів гривень

Правоохоронці вкрили у Львівській області групу осіб, яка організувала роботу мережі фінансових установ, через які проводили кошти без сплати податків.

lviv_6_-1
lviv_4_-2

«Таким чином фігуранти організували реалізацію готівки так званим «конвертаційним центрам», переміщення готівкових коштів між містами України і Євросоюзу, а також нелегальний обмін валют та продаж криптовалюти», – розповіли у прокуратурі Львівської області.

Попередньо встановлено, що цими послугами користувались більш як 250 фізичних осіб та понад 100 компаній.

Під час обшуків у пунктах обміну валюти, офісних центрах, які використовувались для злочинної діяльності, знайшли 152 млн грн готівки, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші речові докази.

«Транскордонну злочину групу вдалося виявити завдяки взаємодії й співпраці співробітників БЕБ з експертами Євросоюзу. За оцінками FATF та інших організацій Європейського Союзу, операції з віртуальними активами широко використовуються не лише для організованої злочинності, а й для фінансування тероризму. Тому, серед основних завдань БЕБ є аналіз ризиків пов’язаних з існуванням нелегальної діяльності провайдерів послуг з обміну віртуальних активів, виявлення і припинення діяльності конвертаційних центрів та учасників ринку віртуальних валют», – зазначив директор Бюро економічної безпеки України Вадим Мельник.

Досудове розслідування кримінального провадження за фактами ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України) триває.

lviv_3_-4
lviv_5_-3
Схожі новини