На Львівщині викрили в’язня, який шукав коригувальників ракетного удару | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині викрили в’язня, який шукав коригувальників ракетного удару
12 Вересня, 11:01

На Львівщині викрили в’язня, який шукав коригувальників ракетного удару

Працівники СБУ викрили в’язня, який шукав коригувальників для ракетних ударів по Львову.

Про це повідомили в управлінні СБУ у Львівській області.

Відомо, що 48-річний місцевий мешканець відбував покарання у виправній колонії Львівської області. Він сприяв підготовці ракетних ударів. Цілями ворога були пункти транзитного базування важкого озброєння ЗСУ та місцеві теплоелектростанції.

Крім того, чоловік мав шукати людей, які мали б фіксувати можливе переміщення військової техніки у прикордонній зоні Львівщини.

«Для збору інформації, а також наведення російських ракет та дронів на українські об’єкти фігурант намагався створити власну мережу інформаторів. До неї в’язень хотів залучити своїх близьких родичів та знайомих «на волі». Всю отриману від них розвідінформацію російський агент мав передавати своєму «куратору» з фсб», – йдеться у повідомленні.

За кожне виконане завдання фсб «обіцяли» від 1 до 5 тисяч доларів США. Зазначається, що сума залежала від важливості українського об’єкта.

Правоохоронці заблокували діяльність російського агента та зірвали плани агресора з підготовки нової серії ударів по регіону.

Крім того, слідчі встановили, що 48-річний російський агент відбуває покарання з 2019 року за вчинення тяжкого злочину. Він потрапив у поле зору російських спецслужб, коли підтримував збройну агресію рф проти України в забороненій мережі «Однокласники»,

Згодом фсб провела дистанційне вербування в’язня під виглядом його знайомства із росіянкою. Під час обшуку у нього вилучили мобільний телефон, який він використовував для спілкування із спецслужбами.

Правоохоронці повідомили чоловіку про підозру за п’ятьма статтями. Його загрожує довічне позбавлення волі.

Відео