На Львівщині з’явився перший курорт державного значення | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині з’явився перший курорт державного значення
10 Червня, 19:16

На Львівщині з’явився перший курорт державного значення

Від сьогодні Моршин – курорт державного значення. За відповідний законопроєкт проголосували депутати Верховної Ради України. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Це визначна подія для Львівщини, адже Моршин став першим курортом державного значення у нашій області. Питання про надання йому такого статусу Львівська ОДА підняла понад 4,5 роки тому та послідовно відстоювала впродовж усього цього часу. Мінеральні природні лікувальні води Моршинського родовища унікальні. У порівнянні з мінеральними водами європейських країн, які за хімічним складом близькі до Моршинської ропи, води з Моршина мають у кілька разів більшу мінералізацію, – повідомив Козицький.
Він зазначив, що Моршин є чудовим місцем для оздоровлення, реабілітації та відпочинку. Але курорт потребує залучення інвесторів для того, щоб оживити інфраструктуру санаторно-курортного і відпочинкового комплексу для надання першокласного сервісу.
Окрім Моршина, на Львівщині є інші курорти, які претендують на статус курортів державного значення. Наприклад, Трускавець. У 2021 році ОДА звернулася в Державне агентство розвитку туризму з клопотанням щодо оголошення природної території Трускавця курортною територією державного значення. Зараз доопрацьовують картографічні матеріали з визначення меж та шукають необхідні документи в архівах.
Відео