Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині за півроку можуть збудувати 180 котеджів для переселенців
22 Квітня, 16:28

На Львівщині за півроку можуть збудувати 180 котеджів для переселенців

Представники Львівської ОВА розробили різні варіанти проєктів з будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб. До прикладу, є проєкт з будівництва 180 котеджів для вимушених переселенців на 500 осіб, на будівництво якого потрібно всього пів року. Ділянки, які можуть бути адаптованими під проєкт також підшукали. Наразі вирішується питання з фінансуванням.

Про цей та інші варіанти розселення  внутрішньо переміщених осіб на території Львівської області говорили сьогодні під час зустрічі голова ЛОВА Максим Козицький та керівник Офісу управління ООН з обслуговування проєктів ЮНОПС в Україні Джанні Вольпін.

За словами Козицького, одним з головних завдань ЛОВА є створення належних умов для внутрішньо переміщених осіб. Лише за офіційною інформацією, в області проживають понад 260 тисяч ВПО. З них – близько 160 тисяч офіційно зареєстровані.

«Станом на зараз в області сформували загальний перелік об’єктів різних форм власності, які при мінімальних капіталовкладеннях потенційно можуть використовуватись для довготривалого проживання ВПО. Ще одна опція – будівництво нового житла. Маємо пропозиції по 95 ділянках, з яких 20 вже мають необхідні комунікації і готові приймати переселенців. Ми сьогодні готові залучити представників бізнесу та міжнародні фонди задля комплексного вирішення питання житла для ВПО», – зазначив заступник директора департаменту економічної політики Вадим Табакера.

Також у департаменті представили проєкт зі швидкого зведення модульних містечок, який дозволяє за 2 місяці забезпечити житлом до 5 тисяч осіб.

«На Львівщину щодень евакуйовуються кілька десятків тисяч людей, в тому числі люди з інвалідністю чи певними особливими потребами. Саме цим групам потрібні спеціалізовані місця для розміщення. Йдеться про будівництво нових або трансформацію чинних», –  зауважив директор департаменту соціального захисту населення Роман Андрес.

ac4cfde5-1f22-4c75-b653-8aaee3d511f9
Схожі новини