Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вибори на Львівщині: зафіксували безліч випадків порушення правил дотримання карантину
25 Жовтня, 18:23

Вибори на Львівщині: зафіксували безліч випадків порушення правил дотримання карантину

Ілона Орнат

У день місцевих виборів, 25 жовтня, після відкриття виборчих дільниць до поліції надійшло 2 тисячі 162 заяви та повідомлення про порушення, пов’язані з виборчим процесом в Україні. З них 119 зафіксували у Львівській області. Правоохоронці відкрили 25 кримінальних справ. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Найбільше порушення на Львівщині стосувались недотриманням ДВК та виборцями протиепідемічних заходів:

 • недотримання соціальної дистанції на дільницях та біля приміщень для голосування;
 • відсутність розмітки для дотримання дистанції;
 • присутність виборців та членів виборчих комісій на дільницях без масок;
 • відсутність окремих кабінок та скриньок для голосування для осіб, у яких виявлено ознаки ГРВІ або ж не відокремленість таких кабінок та скриньок від інших;
 • відсутність антисептичних речовин;
 • відсутність місць для утилізації засобів індивідуального захисту;
 • неналежне провітрювання приміщень для голосування тощо.

 

Окрім цього, на Львівщині зафіксували ще такі порушення:

 1. У м. Дрогобичі (ДВК № 461729) у школі № 9 – велике скупчення людей, фіксуються випадки голосування за межами кабінки. Також зафіксована спроба виносу виборчого бюлетеня, в результаті чого була викликана поліція.
 2. У м. Львів (Сихівський район, ДВК №462028)) – виник інцидент пов’язаний з опитуванням “5 запитань президента”, що викликав емоційну поведінку одного з виборців, який закликав ігнорувати опитування. Чоловік склав заяву в поліцію, адже, на його думку, таке опитування є незаконною агітацією в день виборів.
 3. У м. Львів (Франківський район (ДВК № 462046)) – секретар виборчої дільниці відмовилась реєструвати офіційного спостерігача, аргументуючи це браком часу.
 4. У м. Львів (Франківський район ДВК №462029) – за “правильний голос” виборцям пропонували 200 гривень;

 

Загалом в Україні порушення стосувалися порядку ведення агітації – 493, агітації в день виборів – 288, порушення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації – 101, порушення таємниці голосування – 98, порушення порядку ведення реєстрів виборців або виборчих комісій або списків виборців – 65, незаконне використання виборчого бюлетеня (спроба або винесення виборчого бюлетеня) – 49.

Наразі поліцейські склали 54 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень.

Схожі новини