Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині залишилось 20 тисяч місць для переселенців
14 Травня, 19:13

На Львівщині залишилось 20 тисяч місць для переселенців

З перших днів повномасштабної війни росії проти України Львівщина стала гуманітарним хабом, прихистила 335 тисяч внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні в області проживає 265 тисяч переселенців. Про це під час інтерв’ю журналістам Суспільного розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«З перших днів війни зі свого боку ми доклали максимум зусиль, щоб люди мали змогу перетинати кордон з будь-яким документом, а не лише зі закордонним паспортом. Ці дії були потрібні, щоб розвантажити пункти пропуску і надати людям можливість знайти безпечне місце. Ми налагоджували потоки як автомобільного, так і залізничного транспорту.  Львів приймав десятки тисяч людей у ці дні і завдання було – налагодити відправлення людей потягами до Польщі та в інші області України»,  – зазначив очільник області.

На запитання, чи готова Львівщина і надалі приймати переселенців, Максим Козицький наголосив, що людям важливо надавати можливість відчути себе вдома і в області є такі можливості.

«На сьогодні ми можемо забезпечити близько 20 тисяч вільних місць. У нас 250 локацій, де зараз розміщують ВПО, це не лише санаторії, але й приміщення шкіл, садочків. Так, вони не є дуже комфортними, але у цих приміщеннях, спальними місцями, харчуванням ми можемо забезпечити. Ми раді бачити кожного, хто приїжджає зараз», – акцентував начальник Львівської ОВА.

Схожі новини