На Львівщині запрацював перший Трансприкордонний освітній центр
В селі Нагачів Яворівської громади відкрили перший у Львівські області Трансприкордонний освітній центр. Він займає понад 150 метрів квадратних. Тут є великий актовий зал, 4 кімнати для відпочинку та приміщення для їдальні. З 1 січня на постійній основі тут буде працювати координатор. Центр має стати майданчиком для проведення різних заходів, навчань, семінарів та тренінгів.
«Село Нагачів є найбільшим в Яворівському районі, орієнтовно там живе біля 6 тисяч мешканців. До війни у селі було колгоспне приміщення, і оскільки воно було не задіяне і потребувало значних вкладень для ремонту, ми постійно шукали можливості для його відновлення. Громада хотіла там бачити амбулаторію. Ми так і зробили. В основному за донорські кошти, нашого постійного партнера Fundacja Humanitarna Folkowisko було відремонтовано частину цього колгоспного приміщення. А пізніше у другій частині — ми відкрили Трансприкордонний освітній центр», – розповів LMN Віталій Денега, заступник голови Яворівської громади.
Роботи з відкриття Центру тривали останні пів року та реалізовані завдяки Fundacja Humanitarna Folkowisko, а також організацій NATAN Worldwide Disaster Relief та The Kosciuszko Foundation.
«Без жодної гривні з бюджету. Це повністю міжнародні кошти. Ми вбачаємо велику перспективу в розвитку цього Центру для Яворівської громади. Сюди приїжджатимуть наші міжнародні партнери, і це буде місце зустрічей та старт потенційних спільних проектів», – додав Віталій Денега.
Представник Fundacja Humanitarna Folkowisko Мартін Пьотровські розповів LMN, що ціль цього Центру — створення простору для зустрічей, обміну думками та знаннями, взаємного навчання.
«Ми прагнемо створити належні умови для навчання та забезпечити високу якість інфраструктури. Ми віримо, що це буде місце зустрічей і порозуміння, своєрідний міст між кордонами. Безпечне та комфортне місце, де зустрічатимуться люди з усього світу. Прикордонне розташування центру є символом — символом зустрічі, близькості та добросусідських відносин, взаємної співпраці. Як Folkowisko, ми віримо, що коли Україна стане частиною Шенгенської зони ЄС і кордони зникнуть, нам, сусідам, буде легше разом працювати і співпрацювати. Такі місця для зустрічей з’являтимуться з обох боків кордону», – наголосив він.
Робота Центру стартує з серії занять для місцевої громади: TeamUp, які для молоді проводитимуться щотижня. Керівниками занять будуть фасилітатори з Folkowiska. Важливим елементом також будуть майстер-класи, які проводитимуть місцеві аніматори. З нового року команда планує запустити заняття з англійської та польської мов.
Особливу увагу приділятимуть організації спеціалізованих занять для психологів і соціальних працівників з різних регіонів України. До цього часу Folkowisko разом з фахівцями з Ізраїлю з організації Natan провело таке навчання для 600 психологів у різних куточках України. Тепер ці тренінги продовжуватимуться в Нагачеві.
В майбутньому тут також планують організацію культурних подій, концертів, театральних вистав та української версії фестивалю Folkowisko.
«На відкриття Центру приїхало багато наших партнерів з Польщі та з усього світу. Ми віримо, що після того, як вони побачили це місце та можливості Центру, вони долучатимуться до нових проектів. З Яворовом ми співпрацюємо з перших днів повномасштабної війни, це наш надійний партнер, майже друзі. Ми самі мешкаємо з іншого боку кордону в невеликому селі Горяєць, всього 25 км від Нагачова. Нагачів має також стратегічне розташування поблизу прикордонного переходу в Грушівці. Близькість кордону є важливою з логістичних міркувань. Легко та швидко можуть приїжджати аніматори та тренери з Польщі. Близькість до кордону також забезпечує безпеку, що є важливим для багатьох міжнародних організацій, яким обмеження не дозволяють працювати в глибині України», – додав пан Мартін.
Команда Фундації розглядає також можливість відкриття і інших локацій вздовж польсько-українського кордону, у Мостиськах чи Червонограді.
«Місце Центру просто чудове, ми дуже ним пишаємося. Це результат спільної роботи та залучення людей з різних куточків світу в процес відбудови України та створення добросусідських відносин. Важливо, що над ремонтом працювали разом поляки, ізраїльтяни, американці, канадці та українці, мешканці Нагачева», – додав пан Marcin.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь