На Львівщині затримали подружжя агентів ФСБ, яке готувало ракетний удар по ТЕС | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині затримали подружжя агентів ФСБ, яке готувало ракетний удар по ТЕС
26 Лютого, 10:44

На Львівщині затримали подружжя агентів ФСБ, яке готувало ракетний удар по ТЕС

Служба безпеки України викрила подружжя агентів ФСБ, яке готувало ракетний удар по ТЕС на Львівщині. Відомо, що чоловік відбуває покарання у місцевій колонії за нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Як повідомили в СБУ, звідти він поширював у соцмережах дописи на підтримку збройної агресії росії, тому ФСБ вийшла з ним на контакт та запропонувала співпрацю.

«44-річний чоловік з 2023 року відбуває покарання у місцевій колонії за нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Він поширював в соцмережах дописи на підтримку збройної агресії рф проти України і після цього працівники ФСБ вийшли з ним контакт та провели дистанційне вербування. Після цього вони перейшли на спілкування в анонімному чаті, де ув’язнений отримав агентурні завдання та покрокові інструкції щодо їх виконання», — йдеться у повідомленні.

До співпраці з ворогом агент ФСБ залучив свою дружину, яка перебувала «на волі». Пара займалась підготовкою ракетного удару по енергетичній інфраструктурі Львівщини. Серед головних цілей ворога були електростанції, які забезпечують світлом більшу частину регіону.

На прохання чоловіка жінка мала знайти «потрібні» енергооб’єкти та сфотографувати їх з прив’язкою до місцевості. Окупанти обіцяли профінансувати всі «поточні» витрати своїх поплічників, пов’язані з розвідувально-підривною діяльністю, а також перерахувати грошову «винагороду».

Після отримання розвідінформації, агресор планував використати її для наведення ракетних ударів, щоб знеструмити західний регіон України. Втім співробітники СБУ вчасно викрили наміри російської спецслужби та запобігли їхній реалізації. Під час обшуку в камері російського агента вилучено мобільний телефон, який він використовував для комунікації з ФСБ.

Наразі слідчі СБУ повідомили чоловіку про підозру за двома статтями ККУ:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Йому загрожує довічне позбавлення волі. Також планується повідомити про підозру у державній зраді його дружині. Триває розслідування.

Відео