На Львівщину надійде майже 100 млн грн акцизу з пального | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщину надійде майже 100 млн грн акцизу з пального
24 Березня, 11:51

На Львівщину надійде майже 100 млн грн акцизу з пального

Громади Львівщини за результатами першого кварталу отримають понад 98 млн грн надходжень від акцизу з продажу пального. Про це повідомив нардеп-мажоритарник Павло Бакунець.

Минулого тижня в Мінфіні повідомили, що у місцеві бюджети надійде 1,5 млрд грн з акцизу від продажу пального. За словами народного депутата Павла Бакунця, понад 98 млн грн отримає Львівщина.

«Наприклад, Жовківська громада отримає 2,9 млн грн, Яворівська – 2,8 млн грн, а Шегинівська – 1,7 млн грн. А найбільша в області Львівська громада отримає майже 27 млн грн. Якщо помножити ці цифри на 4 квартали, то можна приблизно уявити, які надходження будуть протягом року», – зазначає Павло Бакунець, представник Жовківщини та Яворівщини у Парламенті.

Ці кошти – це 13,44% від акцизу з пального, проданого на території громад. Минулого року Уряд планував забрати акциз від громад, але Парламент вніс правки в Бюджетний Кодекс і залишив кошти на місцях.

«Я неодноразово звертався і до Уряду, і до Парламенту, що це нонсенс і цього робити не можна. І завдяки позиції депутатів, яким не байдужа доля громад, вдалося прийняти поправку до Бюджетного Кодексу щодо збереження 13,44% від акцизу з продажу пального у місцеві бюджети», – пояснює Бакунець.

За словами нардепа, Парламент ще повинен прийняти три законопроекти, щоб забезпечити механізми надходження коштів у бюджети громад. Це законопроекти №5066, 5244 і 5245. Вони збільшують на 5% частку ПДФО, яка залишається на місцях, і збалансовують розподіл ПДФО в залежності від місця реєстрації та фактичної роботи фізичних і юридичних осіб.

Відео