Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині люди масово купують картоплю
16 Грудня, 12:22
logo-black

На Львівщині люди масово купують картоплю

Юлія Швидко

Фахівці управління статистики у Львівській області порівняли ціни на продукти, які були у грудні торік, та нинішню їх вартість. Відзначили, що найбільше подорожчали яйця – на 4,5%. На 2,8–1% зросли ціни на овочі, гречку, молоко, сир, масло, сметану, маргарин, молочні суміші для дитячого харчування.

«Ми ж помітили, що яйця, навпаки, трошки подешевшали. Якщо торік лоток з десяти яєць коштував 24 гривні, то цього року 20-21 гривню, – говорить LMN керівник департаменту «Аналітика» на ринку «Шувар» Тетяна Гетьман. – Про овочі теж не можна говорити в загальному. Якщо візьмемо моркву, то минулого року у такий період вона коштувала 20 гривень за кілограм. Цього року подешевшала у вісім разів – її вартість за кілограм стала 2 гривні 50 копійок. Суттєво подорожчала картопля. Через погодні умови у серпні, коли покупці роблять заготівлю на зиму, на ринку її не було. Тому люди тепер її розкуповують. Цим скористалися імпортери. Наші ж фермери, пам’ятаючи минулорічну історію з цибулею, поки картоплю тримають у сховищах. Надіються, що пізніше продадуть її значно дорожче».

Серед продуктів, які подешевшали, статистики відзначили фрукти – на 4,4%, м’ясо птиці та свиней – на 2,2%. Також знизилася ціна на макаронні вироби, манку та пшеничне борошно.

«Знову ж таки серед фруктів, які подешевшали, немає яблук. Якщо торік їх продавали по 5-6 гривень за кілограм, то цього року вони – по 15 гривень. Бо ж торік їх був надлишок, а цього року – неврожай», – додає Тетяна Гетьман.

Фото: ілюстративне

Схожі новини