Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині найбільше порушують свободу слова
13 Лютого, 19:21

На Львівщині найбільше порушують свободу слова

У січні в Україні зафіксували 19 випадків порушення свободи слова. З них 11 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Найбільше нападів на працівників ЗМІ зафіксовано на Львівщині. Про це йдеться в щомісячному моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільше порушень зафіксовано в категорії “перешкоджання професійній журналістській діяльності” – шість. Далі йдуть погрози, кібератаки та юридичний тиск – по три випадки. Обмеження доступу до інформації – два випадки. Крім того, зафіксовано по одному випадку в категоріях “побиття” та “пошкодження майна журналістів”.

Порушували право журналістів на професію переважно приватні особи, місцева влада, правоохоронці та Офіс Президента.

“Найгучнішими порушеннями січня стали інциденти з підпалом авто журналістки Радіо Свобода у Львові. А також спроби кіберполіції вмовити редакції регіональних інтернет-видань встановити на їхніх сайтах програмний скрипт, який дозволить ідентифікувати користувачів”, – кажуть в ІМІ.

Порушення сталися в семи регіонах країни. Найчастіше порушували права журналістів у Києві та на Львівщині – по чотири випадки, дали йдуть Одещина та Полтавщина (по три випадки), на Харківщині та Волині по два випадки і один – у Чернівцях.

Детальніше ознайомитися з усіма порушенням можна за посиланням.

Фото: Укрінформ

  • 0
  • 59
Схожі новини