На Львівщині невакцинованих дітей не впустять до шкіл та дитсадків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині невакцинованих дітей не впустять до шкіл та дитсадків
04 Січня, 16:50

На Львівщині невакцинованих дітей не впустять до шкіл та дитсадків

Дорожню карту з впровадження пілотного проекту МОЗ щодо імунізації від кору розробили на Львівщині. Вона передбачає щеплення дітей від 6 до 18 років, які раніше не були вакциновані, повідомляє Укрінформ.

«Львівська область є лідером за кількістю зареєстрованих випадків захворюваності на кір. Є й одним із антилідерів за рівнем охоплення щепленнями проти цієї інфекційної хвороби. Тут захворіли 12 тисяч людей. З них понад 7 тисяч взагалі не були щеплені, інші мали лише 1 вакцинацію. Двоє дітей померли від ускладнень, які дала хвороба. Тому зараз, коли небезпечна інфекція набирає темпів, вирішено провести щеплення у тій групі ризику, яка свого часу правдами і неправдами уникла вакцинації», – розповів генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», доктор Володимир Курпіта.

Вже з наступного тижня розпочнеться планування до вакцинації тих дітей, яким за останні 10-15 років не робили щеплень від кору. Таких в області є понад 20 тисяч. Планування передбачає збір інформації про те, де мешкають і навчаються невакциновані діти. У цей же період із батьками, вчителями та медпрацівниками будуть проводити роз’яснювальні бесіди про необхідність вакцинації.

«Люди повинні знати, що вакцина, якою в Україні будуть проводитись щеплення від кору, найкраща у світі. Вона виготовлена у США і Бельгії і закуплена для країни Дитячим фондом ООН. Якість усіх вакцин перевірена Всесвітньою організацією охорони здоров’я – вони є якісні, ефективні і безпечні. Крім того, завезені в Україну і в регіон за технологією «холодного ланцюга» – із дотриманням низькотемпературного режиму зберігання. Кожна ампула вакцини має індикатор, за яким можна перевірити її якість. Батьки зможуть самі це зробити під час вакцинації своїх нащадків», – сказав Курпіта.

Вже із середини лютого у школах запрацюють пункти щеплень. Вакцинацію школярів будуть проводити мобільні бригади, які курсуватимуть від школи до школи. Дітей перед щепленням оглядатимуть та вимірюватимуть їм температуру. Батьки, які не захочуть, щоб діти вакцинувались у школі, можуть звернутись до свого лікаря і зробити щеплення за місцем проживання. При цьому пункти вакцинації при поліклініках, які раніше працювали раз на тиждень, будуть переведені на щоденну роботу.

Проти волі батьків щеплення дітям робити не будуть. Нещепленим дітям заборонять відвідувати дитсадки та навчальні заклади.

“На даний момент на Львівщині є 52 тисячі доз вакцини. І додатково МОЗ готове поставити таку ж кількість доз, якщо це буде потрібно. При цьому планово діти будуть щеплюватись в рік і шість років, як це передбачено календарем. Але тих, хто пропустив вакцинацію, або «випадково» вписав вакцинацію у медичні картки, закликаємо звернутися і отримати щеплення, щоб запобігти хворобі і її наслідкам”, – зазначив Курпіта.

Відео