На Львівщині побудують вольєри для зубрів – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині побудують вольєри для зубрів
24 Лютого, 12:07

На Львівщині побудують вольєри для зубрів

Невдовзі на Львівщині побудують декілька спеціальних вольєрів для зубрів. Щоб ознайомитися з досвідом їх створення, екологи, представники Сокальської райради, Великомостівської міськради, спеціалісти ДП «Жовківське лісове господарство» побували на Буковині у «Сторожинецькому лісовому господарстві».

 

«Плануємо організувати роботу аналогічного вольєру в нашому районі. Це допоможе турбуватися про збереження і розвиток довкілля, примноження фауни наших лісів», – зазначає Андрій Сенюк із Сокальської райради.

 

Побудований сторожинецькими лісівниками у 2014 році вольєр — єдиний в Україні, де в напівдиких умовах під охороною лісівників проживають сім дорослих зубрів, а також двоє маленьких зубренят, які народилися тут минулого року. Зубрів з вольєру випускатимуть в природне середовище, щоб відновити місцеву популяцію лісового велетня.

 

 

 

«Ми багато чули про цей унікальний об’єкт – величезний вольєр для зубрів у передгір’ї Карпат, який по праву є гордістю не тільки наших колег зі Сторожинецького лісгоспу, не лише Буковини, але й всієї країни. Тому нам дуже важливо безпосередньо на місці побачити вольєр, детально дізнатися про особливості його роботи», – додає Ігор Слободяник, лісничий В’язівського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство».

 

 

На Сокальщині зараз створюють новий національний природний парк «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара. Там планують облаштувати розплідник для зубра європейського.

 

 

«Вибір вольєрного утримання та розведення зубрів зроблено з огляду на високу щільність населення регіону, близькість присадибних та агрогосподарств, яким тварини можуть завдати шкоду при вільному пересуванні. З іншого боку, це дозволяє контролювати чисельність стада, дбати про тварин, захищати їх від браконьєрів», – розповів Сергій Жмурко, голова «Західноукраїнського об’єднання лісівників та екологів».

 

 

Зараз загальна кількість зубрів в Україні — до 330 особин. На Львівщині є 84 зубри — на території «Мисливського господарства «Стир» та унаціональному парку  «Сколівських Бескидах», куди у 2010 році завезли 11 зубрів з Німеччини та Австрії.

Утримують зубрів за рахунок коштів переважно лісогосподарських та природоохоронних підприємств та організацій та праці небайдужих людей.

Стадо зубрів у «Сколівських Бескидах» звикло до людей. Кілька зубрів взагалі взяли за звичку кожної зими приходити в село Майдан і там зимувати. Поводять себе, як свійські тварини.

Фото: ілюстративне

Відео