Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині рятувальники проходили навчальний вишкіл
08 Квітня, 10:43

На Львівщині рятувальники проходили навчальний вишкіл

Вчора майбутні рятувальники гасили спеціально підпалені 100 метрів галявини на території лісництва. Горіла суха трава та зібрані гілки,  ліс не нищили. Про це повідомляє 5 канал.

Для навчання  рятувальників створили справжню легенду: під час відпочинку в лісі четверо хлопців розпалили багаття. Через їхню недбалість вогонь раптово перекинувся на намет та сухостій. Першими на допомогу виїхали лісники, вони викопали спеціальну канаву, щоб запобігти поширенню вогню. Однак загасити полум’я не вдається. Пожежа перекидається на ліс.

Гасити лісову пожежу прибувають сім пожежних машин та медична допомога. Є потерпілі. Рятувальники приборкують полум’я з двох фронтів. Гасіння умовної пожежі контролює викладач університету безпеки життєдіяльності Роман Сукач.

«Такі пожежі складні і проходять у важкодоступних місцях. Тут галявина куди ще можна доїхати, а в дальні ліси техніка не може під’їхати. Тоді треба використовувати спеціальні пожежно-насосні автомобілі для перекачки”, – каже Роман Сукач.

Випускник Вадим Демчук каже, що під час гасіння лісової пожежі діяти треба не лише швидко, а й обачно.

“Ми не можемо спрогнозувати, які погодні умови будуть в той чи інший момент, і мусимо розраховувати. Якщо, до прикладу, буде вітер, то пожежа збільшиться і набуде форми, якої ми не прогнозували”, – каже хлопець.

Рятувальники приборкали вогонь за лічені хвилини.

“Хлопці старалися, працювали, виконали свою роботу. Може не завжди все робили правильно, але пожежа ліквідована”, – каже Роман Сукач.

164036
164038

За даними рятувальників, лише цього тижня на Львівщині загасили чотири лісові пожежі.

Фото: 5 канал

Схожі новини