На Львівщині щомісяця 25 жінок помирають від раку грудей: медики кличуть на профілактичні обстеження | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині щомісяця 25 жінок помирають від раку грудей: медики кличуть на профілактичні обстеження
09 Жовтня, 21:12

На Львівщині щомісяця 25 жінок помирають від раку грудей: медики кличуть на профілактичні обстеження

У Львові до 18 жовтня триватимуть «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок».

Як пише Дивись.info, за статистикою, в Україні щотижня 110 жінок помирає від раку молочної залози. Побороти хворобу вдається лише 60% жінок, які вчасно звертаються до медиків.

Найвразливішими до такого захворювання є жінки віком 50-60 років. Саме тоді відбуваються незворотні зміни в організмі жінки, що провокують захворювання.

Варто зауважити, що на ранніх стадіях нема ніяких больових відчуттів. Зазвичай жінка відчуває ущільнення, розміром спершу вишні чи горіха, а пізніше вже яблука. У великій груді ущільнення не промацується і не болить, тому самостійно діагностувати хворобу дуже складно.

Здебільшого жінки приходять у другій, третій, а інколи, на жаль, в 4-ій стадії захворювання. Мамографія дає можливість поставити діагноз навіть у нульовій стадії. Але застосовують її з 45 років. Якщо вперше робити в 45 років і все добре, то наступна – через два роки. Та якщо є якісь підозри, то жінка повторно може пройти за 3 місяці чи півроку, аби точно встановити діагноз..

Однак, як показує практика, загроза небезпечного захворювання може виникнути не лише у зрілому віці. 32-річна Мар’яна вперше з проблемами зіткнулась ще у 18 років. Вона розповідає, що як тільки виявила затвердіння, відразу звернулась до лікаря. При огляді рекомендували пухлину вилучити:

 

«Я пішла в студентську поліклініку. Вирізали те затвердіння, але за якийсь час гінеколог виявила на тому місці ще 5 новоутворень. В мене була фіброаденома, в народі – просто киста. За скеруванням я пішла в онкоцентр і знову мала оперативне втручання. На час другої операції мені було 23 роки. Зараз – 32, і з того часу мене вже ці проблеми не турбували. Лікарі казали, що краще вчасно виявити будь-яке захворювання і правильно надати лікування, адже пізня діагностика могла б мати різні наслідки».

 

У молодому віці трапляються зазвичай кисти – доброякісні утворення. Однак на 100 відсотків стверджувати, що кисти не спричиняють більш серйозного захворювання, ми не можемо. Бувають складні кисти, які ми діагностуємо як кисти, а насправді то вже є пухлина, яка продукує слиз. Тоді вона розтягує оточуючі протоки у вигляді кисти, а насправді це вже пухлинка. Тому ультразвук має мати місце в оглядах молодих жінок. Мамографія для молодих дівчат не є настільки інформативна.

Як наголошують медики, кожна жінка має проводити самоогляд відразу після циклу, в першій фазі. Важливо, щоби вперше лікар на консультації показав, як це робити, розповів про нюанси, що означають незначні ущільнення. Якщо є ущільнення, які насторожують – краще відразу зробити ультразвукову діагностику чи мамографію.

Зараз у районах люди мають можливість пройти обстеження на інноваційній апаратурі і виявити на ранніх стадіях захворювання. На Львівщині є вже 7 скринінгових центрів.

Легковажити з профілактичним оглядом не варто, адже, за статистикою, у Львівській області торік зареєстровано майже 300 померлих від раку грудей, в середньому 25 щомісяця. Серед померлих також і 1% чоловіків.

 

 

Джерело: Дивись.іnfo

Фото з відкритих інформаційних джерел

 

Відео